15 ton kemiksiz et dağıtılacak

Hayat Ağacı Derneği'nin her yıl düzenlediği vekaleten kurban kampanyası kapsamında bu yıl toplam 19 ton 175 kilo kemiksiz et elde edildi.

15 ton kemiksiz et dağıtılacak
Bölge
Hayat Ağacı Derneği’nin her yıl düzenlediği vekaleten kurban kampanyası kapsamında bu yıl toplam 19 ton 175 kilo kemiksiz et elde edildi.

Sivas’ta hayır sahiplerinin bağışları ile özel bir kombinada Kurban Bayramı’nın birinci günü 7’şerli hisse olarak toplam 120 adet büyükbaş kurban kesildi. Soğuk hava depolarında dinlendirilen etlerin bir kısmı, bayramın ikinci gününden itibaren pay sahiplerine verilmek üzere 5 kilogram olarak paketlendi. Etlerin kalan bir diğer kısmı ise 2.5 kiloluk paketlere yerleştirildi. Kurban Bayramı’nın ikinci günü etlerin kemiklerinden sıyrılması ve bunların paketlenmesi akşam saatlerine kadar devam etti. Kemiksiz etler paketlendikten sonra kombinadan Hayat Ağacı Derneği’ne taşındı. Vekaleten kurban kampanyasına katılan hayır sahipleri, kurban paylarını bayramın ikinci günü dernek merkezinden teslim aldı.

Bayram süresince pay sahiplerine 5’şer kiloluk paketler olarak toplam 4 ton 175 kilo kurban payı dağıtıldı. Kemiksiz olarak elde edilen toplam 15 bin ton et, 2.5 kiloluk paketler halinde Hayat Ağacı Derneği’ne taşındı. Burada iki ayrı soğuk hava deposuna yerleştirilen kurban etleri, Gıda Bankası’ndan yardım alan ihtiyaç sahiplerine 12 ay süresince alışveriş günlerinde limitleri dışında dağıtılacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom