8 Bin Bekçi Alınacak

İçişleri Bakanı Soylu, bu konuda kamuoyuna yeni bilgiler paylaştı ve Mart ayında 8 bin bekçi alınacağını duyurdu.

8 Bin Bekçi Alınacak Türkiye

Geçtiğimiz yıl Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edilmişti.

Bu kararın ardından binlerce bekçi işbaşı yaparken, "Yeni bekçi alımı ne zaman olacak?" sorusu da son dönemlerde en çok merak edilenlerden biriydi. İçişleri Bakanı Soylu, bu konuda kamuoyuna yeni bilgiler paylaştı ve Mart ayında 8 bin bekçi alınacağını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Kasım ayında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 10 bin bekçinin alımının yapılacağı duyurulmuştu.

BEKÇİ OLMANIN ŞARTLARI NELER?

Bekçi alımı için başvuru tarihi ve şartları, Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden duyurulacak. Başvuruları kabul edilen ve şartları yerine getiren 10 bin bekçi, Polis Akademisi Başkanlığınca verilecek eğitimin ardından 73 ilde görevlendirilecek. Geçen yıl kasım ayında 15 il için 7 bin bekçi alımı valilikler tarafından yapılmış, sınavlarda başarılı olanların eğitimleri il emniyet müdürlüklerine bağlı eğitim şubelerinde verilmişti.

BEKÇİ ALIM VE EĞİTİMİ POLİS AKADEMİSİ'NDE YAPILIYOR

Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri il emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ilişkin yönetmelik değişikliği 2 Mart 2018'de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Akademisine aktarılmıştı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Şahin Özkaya @Bekçilik işi için

16 Şubat 2019 00:05

Bekçilik işi için

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom