casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Adıyaman´da musluklardan kurtçuk aktı

HABERDE İNSAN Haber Girişi : 17 Eylül 2023 23:10
Adıyaman´da musluklardan kurtçuk aktı
Adıyaman´da prefabrik konutların musluklarından çıkan kurtçuklar, depremzedeleri tedirgin etti.Depremde evleri yıkılan veya hasar alan va
Adıyaman´da prefabrik konutların musluklarından çıkan kurtçuklar, depremzedeleri tedirgin etti.
Depremde evleri yıkılan veya hasar alan vatandaşların kaldığı Vartana geçici prefabrik kentte sabah saatlerinde bir vatandaş, mutfaktaki musluktan su aktığını ama lavabo musluğundan su akmadığını fark ederek musluğun başlığını söktü. Musluk ucundaki başlığın kurtçuklardan dolayı tıkandığını fark eden vatandaş, durumu komşularına söyledi. Musluklarının uç kısmını söken diğer vatandaşlar da kurtçukları fark edince tedirgin oldu.
Durumu yetkililere bildirdiklerini söyleyen depremzede vatandaşlar, "Vartana prefabrik kentte yaşıyoruz. Sabah musluklardan kurtlu sular aktı. Durumu ilgili yerlere bildirdik, artık nasıl bir çözüm bulunacak bilmiyoruz. Burada hazır su da veriliyor ama musluk sularıyla duş alınıyor, yemek yapılıyor, bulaşıklar yıkanıyor, dişler fırçalanıyor. Bu suların hepsi enfeksiyonlu. Yaşlı ve hasta insanların çoğu günlük olarak hazır sudan alamıyor ve musluk sularını tüketmek zorunda kalıyor. Çocuklar bazen direkt musluk sularından içiyor. Bu suların dezenfekte edilmesi lazım. Musluklardan bildiğiniz canlı canlı kurt akıyor" diye konuştu.