Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konser verdi

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çoksesli Korosu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Mersin'de düzenlenen '19. Mersin Nevit Kodallı' Korolar Şenliğinde konser verdi.

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konser verdi
Bölge
Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çoksesli Korosu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Mersin’de düzenlenen ‘19. Mersin Nevit Kodallı’ Korolar Şenliğinde konser verdi.

On üç öğrencisi ve iki öğretim elemanı ile Adıyaman Üniversitesini temsil eden ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çoksesli Koro ekibinde Üniversite Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Barış Toptaş, Öğretim Elemanı Sultan Bilget Güçlüer yer aldı. ‘Girdim Yarin Bahçasına’, ‘Zekiyem’, ‘Earth Song’, ‘Kebapçıların Şişi’ ve ‘Ceylan’ adlı eserleri seslendiren koro, sahne duruşu ve performansıyla da izleyicilerden tam puan aldı. Övgülerle Mersin’den ayrılan koro, seneye de gerçekleştirilecek olan korolar şenliğine davet edilirken konuyla ilgili konuşan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Barış Toptaş, "Bu davet bizleri fazlasıyla onurlandırmıştır. Bizlerde büyük emekleri olan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye, üniversitemiz devlet konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom