Siyaset Haber Girişi : 05 Temmuz 2022 22:48

Ağbaba Bu katliamı yapan zihniyeti, PKK terörünü lanetliyoruz

Ağbaba Bu katliamı yapan zihniyeti, PKK terörünü lanetliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu’ndan oluşan CHP Heyeti 29 yıl önce Başbağlar'da katledilen 33 vatandaş için düzenlenen anma törenine katıldı.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP heyeti Başbağlar’da katledilen 33 yurttaş için düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Başbağlar, 29 yıldır dinmeyen bir acıyı yaşıyor. Bu katliamı yapanlar sadece öldürmekle kalmadı; Başbağlar'da yakınlarını yitirenlere ömür boyu dinmeyen bir acı bıraktı. Bu katliamı yapan zihniyeti, PKK terörünü lanetliyor; hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz. 2 Temmuz'da Madımak'ta 33 aydını yakanlarla 5 Temmuz'da Başbağlar'da masum insanları katledenler arasında hiçbir fark yoktur. Başbağlar'da masum insanlara sıkılan 33 kurşun, tüm insanlığa sıkılmıştır. Toplumsal farklılıkları kullanılarak, düşman kamplar yaratmak isteyenlerin oyunlarını bozmanın tek yolu, katliamların gerçek sorumlularını, ucu kime nereye varırsa varsın, açığa çıkarmaktır. Bu karanlık odakları tek tek açığa çıkacak toplumsal iradeyi ortaya koymaktır."dedi.

Dutpınar haber arası

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.