casino siteleri

Ağbaba'dan Gürkan'a Tepki

Özel Haber Haber Girişi : 30 Nisan 2023 23:26
Ağbaba'dan Gürkan'a Tepki
Ağbaba'dan Gürkan'a Tepki Belediyeden açıklama geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'da seçim çalışmaları kapsamında astıkları afişin 'üst geçitlere asılmasının uygun olmadığı' gerekçesiyle indirilerek aynı yere Ak Parti adayların afişlerinin asıldığını iddia ederek Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a tepki gösterdi.

Deprem konutları

 

Ağbaba Sevgili Malatyalılar, size Malatya Büyükşehir Belediyesi'ni ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı şikayet etmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde kendi cebimden vererek yaptırmış olduğum pankartları bir gün aniden hepsini söktüler, indirdiler. Sebebini sorduğumda; üst geçitlere olmayacağını söylediler. Ben de bir şey demedim. Ancak dün itibarıyla bütün üst geçitlere Ak Parti'nin adaylarının afişlerini asmışlar. Benim afişlerimi söktükleri yere. Ben, kendi paramla yaptırdım. Bu kadar ayrımcılık olmaz. Bu kadar vicdansızlık olmaz. Malatyalıların vicdanına bırakıyorum. Sayın Selahattin Gürkan, siz bütün Malatya'nın belediye başkanısınız. Bunun size yakıştıramadığımı söylemek istiyorum. Hatta gelmişler, benim dükkanımın bulunduğu yere de asmışlar. Benim afişimi sökmüşler. AK Partili adayların afişini asmışlar. Kiralamış olduğumuz bir yerden benim afişimi sökmüşler, AK Partili adayların afişini yapıştırmışlar. Yakıştıramadım. Milletin, Malatyalıların vicdanına bırakıyorum. Keşke bu afiş asma hızını depremde gösterseydiniz.

 

Ben afişlerimi kendi cebimden yapıyorum. Bu arkadaşlar afişlerini hangi kaynaktan yapıyor onu da merak ediyorum. Ayrıca Malatya'daki bütün billboardları AKP afişleri ile donattılar. Onun da hangi para ile yapıldığını sormak istiyorum. Vatandaşın parasıyla, bizim paramızla seçim propagandası yapıyor Malatya Büyükşehir Belediyesi Keşke bu afiş asma hızlarını, billboard asma hızlarını depremde gösterselerdi. Depremde yok olanlar bugün ortaya çıkmış. Malatyalılara şikayetimdir."

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklama yaparak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın bu iddialar hakkında açıklama yaptı. 


Yapılan açıklamada   "Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın uhdesinde bulunan billboard, raket, totem, otobüs durakları, ve toplu taşıma araçlarındaki reklam ve ilan alanları Büyükşehir Belediye Meclisimizin çıkardığı İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği uyarınca yazılı olarak talepte bulunulması halinde gerçek veya tüzel kişilere kiraya verilip kullandırılmaktadır. 

 

Belediyemizin ve kamu kurumlarının toplum yararına hazırlamış olduğu billboardların dışında bütün ilanlar ve reklamlar ile 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla yapılan siyasi propagandaların afişleri de ilgili kurumlara fatura karşılığında ücreti mukabilinde kullandırılmaktadır. 

Halihazırda ilan ve reklam çalışmasında aktif ticari olarak kullandığımız 300 adet billboard ve raket bulunmakta olmuş bu alanlar Belediyemiz iştiraklerinden Kültür A.Ş tarafından bedeli mukabilinde kiralanmaktadır. 

 

Kültür A.Ş. tarafından kiralama hizmeti verilen 300 bilboard siyasi partilerin talebi çerçevesinde ücreti mukabilinde kiralanan 300 adet billboard ve raket, haftalık dönüşümlü olarak değişmekte olup şuana kadar talep doğrultusunda yayımlanan görsel reklamlar; AK Parti 400 adet, Cumhuriyet Halk Partisi 300 adet, İyi Parti 85, Bağımsız Milletvekili Adayı 11 adettir. Her billboard ve raketimizin ücreti mukabilinde kiralandığına dair resmi evraklar Kültür A.Ş. kayıtlarında bulunmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz bütün çalışmalarında şeffaf ve kamuoyuna açık bir yönetimi esas almaktadır. 

 

Bu alanların dışındaki ilan ve reklamlar Malatya Büyükşehir Belediyesi İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği uyarınca reklam yapılabilecek alanlar olmadığı dolayısıyla ilgili kurumlara kaldırılması hususunda gerekli ikazlar yapılmakta kaldırılmadığı takdirde Belediyemiz tarafından kaldırılmaktadır. Ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ilgili mülki amirliklere de seçim dolayısıyla izin verilen propaganda, ilan ve reklam alanlarının Belediyemize bildirilmesi için resmi yazılar yazılmıştır. 

 

Durum bundan ibaretken bazı siyasi partilerimizin farklı açıklamalarda bulunması gerçekleri yansıtmadığı gibi Büyükşehir Belediyemizin hükmü şahsiyetine zarar vermektedir. 

 

Esenlik haber arası

6 Şubat tarihinde başta ilimiz olmak üzere 11 ilde gerçekleşen asrın felaketinde ülkemizin sergilediği birlik beraberlik ve kardeşlik ortamının seçim sürecinde de aynı hissiyatla devam ettirilmesi Büyükşehir Belediyesinin en büyük arzusudur. 
Kamuoyuna duyurulur.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.