Siyaset Haber Girişi : 28 Ağustos 2021 14:15

AK Parti Belediyeleri mercek altında Özhaseki onun için Malatya'ya gelmiş

AK Parti Belediyeleri mercek altında Özhaseki onun için Malatya'ya gelmiş

AK Parti Belediyelerini mercek altına aldı. Uzmanlardan oluşan bir ekip, AK Partili belediyenin bulunduğu şehre gidiyor. Üç gün süren incelemede belediyenin seçim öncesinde verdiği vaatlerin ne aşamada olduğu belirleniyor...

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının, şehirlerin mevcut durumunu incelemek, talep ve isteklerini değerlendirmek ve eksikliklerini gidermek için başlattığı ‘İl Destek Programları’ devam ediyor. Bugüne kadar Adıyaman, Ağrı, Giresun, Samsun, Malatya, Sivas ve Trabzon’un da aralarında bulunduğu 22 şehirde düzenlenen programlar, AK Partili başkanların yönettiği diğer şehirlerde ve ilçelerde de hayata geçirilecek.

 

3 GÜNLÜK İNCELEME

Program çerçevesinde uzmanlardan oluşan bir ekip, o şehre gidip üç günlük bir inceleme yapıyor. Ekip, belediyenin seçim öncesinde verdiği vaatlerden yapılmakta olanların ve yapılması planlananların takibini yapıyor. Yine, belediyenin faaliyetlerinin mevzuata uygun olup olmadığına bakılıyor ve vatandaşla birebir görüşülerek nabız tutuluyor. Yapılan çalışmaların ardından hazırlanan rapor, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye sunuluyor.

 

ANKETLER MASAYA YATRILIYOR

Mehmet Özhaseki, daha sonra ilgili şehre gelerek belediye başkanı ve bünyesindeki bürokratlarla toplantı yapıyor. Yapılan toplantılarda, belediyelerin çalışmalarına yönelik bir planlama yapılıyor ve varsa eksikliklerin giderilmesi sağlanıyor. Ayrıca, şehirlerin anketleri de masaya yatırılıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki “İstişarenin hikmetine inanıyoruz, bugüne kadar da çok faydasını gördük. Alanında uzman arkadaşlarımız önceden gelip dışarıdan bir göz olarak şehrin röntgenini çekiyor. Daha sonra biz de belediyelerimizin problemlerini dinleyip çözüm bulmaya, tecrübelerimizden doğan fikirlerimizi paylaşmaya, gerekli durumlarda yol göstermeye gayret ediyoruz” dedi.

Dutpınar haber arası


Kaynak : Türkiye Gazetesi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Hasan 28 Ağustos 2021 18:10

    Özhaseki çok temiz belediyeleri teftişe çıkıyor