Ak Parti Malatya Büyükşehir Başkan Adayı belli

Ak Parti Genel Merkezinde Yerel Seçim Hazırlıkları Tam Hız Devam Ederken Genel Merkezde O Anket Konuşuluyor...

Ak Parti Malatya Büyükşehir Başkan Adayı belli Siyaset

Murat Ali TUTAR Yazdı;Ak Parti Genel Merkezinde Yerel Seçim Hazırlıkları Tam Hız Devam Ederken Genel Merkezde O Anket Konuşuluyor...

Kimse Heveslenmesin Bu İş Bitmiş!

Kısa ve öz yazacağım...

Hafta içi Ak Parti Genel Merkezindeydim!

3.katta yerel yönetimlerden 8.kata doğru çıktım. Gezmediğim adım atmadığım yer kalmadı. Aradığım ise tabii ki hangi adayların isminin Malatya Büyükşehir için  öne çıktığı idi.

Ömer Faruk Öz’den,İhsan Koca’ya,her seçimde olduğu gibi bu seçimde de ‘’Milli Aday’’ Av.Ali Bakan’dan,Selahattin Gürkan’a birçok ismin adı gündemde.

Fakat bir kişi genel merkezin gündemini tamamen değiştirmiş durumda. Yapılan anketler sonucu daha önce büyükşehir belediye başkanlığı yapmamasına rağmen görevde olduğu süre boyunca Malatya’ya büyük katkı sunan Hacı Uğur Polat anketlerde açık ara önde!

Oran isteyenler için oranda vereyim,şu an Hacı Uğur Polat'ı Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz diyenlerin oranı 56 civarnda. 

İl il anketlerin değerlendirildiği Ak Parti genel merkezinde sonuçların net ve açık olduğu illerden biri Malatya!

Anketler Ahmet Çakır’ın Önünde!

Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu olan Malatya Milletvekili Ahmet Çakır 19 şehir ve onlara bağlı ilçelerde aday seçecek.

İlçe ilçe çalışma yürüten ve doğuda adım adım gezip aday arayan Ahmet Çakır, anketlere bakıp rapor yazan kritik isimlerden birisi durumda.

Genel merkezin son yaptırdığı anketlerin ise Çakır’ın önünde olduğu,bu anketler beraberinde aday adaylığı sürecinde yapılacak 2 anketi de birleştirerek hazırladığı raporu parti genel başkanlık makamına sunacağı konuşulanlar arasında…

 Büyükşehirleri Direk Cumhurbaşkanı Belirleyecek!

Yine aldığım kulis bilgilerinde bölge sorumlularının verdiği raporlar çerçevesinde büyükşehir adaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat belirlerken, diğer il ve ilçelerde genel başkan yardımcılarından oluşan komisyonlar etkili olacak.

Vekillerde İsim Verecek!

İddialara göre özellikle ilçeler için milletvekillerinin ve il teşkilatlarının vereceği isimlerde değerlendirmeye alınan veriler arasında yer alacak. Anket sonuçları İl Başkanlıkları ve Vekillere tebliğ edildikten sonra,Milletvekilleri üç isme kadar aday adayının ismini belirtebilecek.

Sözün Özü!

Ak Parti’de Malatya Büyükşehir Adayı Büyük Bir İhtimalle Belli…

Anketlerde konuşulanların hepsi, yazılan isimler dâhil Ahmet Çakır’ın önüne gidecek…

Desteklediğiniz ve dillendirdiğiniz  Aday Adayını iyi seçin çünkü yarın herkes yüz yüze bakacak ve de en önemlisi birbirine işi düşecek!

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom