Anaokullarına oyun parkuru yapıldı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, 'Okullar Oyun Olsun, Çocuklar Oyuna Doysun' SODES projesi kapsamında 10 okula trafik alanı oluşturularak 2 akülü araba ve trafik levha seti alımı ile yol parkuru çizimi yapıldı.

Anaokullarına oyun parkuru yapıldı
Bölge
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, ‘Okullar Oyun Olsun, Çocuklar Oyuna Doysun’ SODES projesi kapsamında 10 okula trafik alanı oluşturularak 2 akülü araba ve trafik levha seti alımı ile yol parkuru çizimi yapıldı.

Okul öncesi öğrencilere yönelik yapılan çalışma ile öğrencilerin trafik alışkanlığını küçük yaştan itibaren kazanması amaçlandı. Proje kapsamında okullara kazandırılan trafik alanı ile öğrencilerin okula olan ilgisi biraz daha artmış oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir yaptığı açıklamada, “Erken yaşlarda başlayan trafik eğitimi çocukların doğru ve güvenli davranış modellerini öğrenmesi, bunların benimsenip hayat tarzı haline getirilmesi açısından etkili olmaktadır. Bilgi ve beceriler ne kadar küçük yaşlarda öğrenilip uygulanılırsa o derece kalıcı olmaktadır” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom