Atatürk hayranı vatandaş bağ evini Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile kapladı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bağ evini Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile kaplayan Seydi Şahin,

Atatürk hayranı vatandaş bağ evini Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile kapladı
Bölge
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bağ evini Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile kaplayan Seydi Şahin,

"Şimdi damarımı kessen şuraya kan aksa Mustafa Kemal’in resmi çıkar. Korkmadan 20 yıldır bu bayrak burada teröre, PKK’ya karşı dalgalanıyor" dedi.

Emekli olan 68 yaşındaki Seydi Şahin’in Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Çelik köyündeki bağ evi görenlerin dikkatini çekiyor. Şahin’in “Sevgi ve Hoşgörü Bahçesi” ismini verdiği bağ evinin neredeyse tamamında Türk bayrağı ve Atatürk posterleri yer alıyor. Evin damında dalgalan Türk bayrağı ve Atatürk posterinin yanında, bahçeye konulan su tankına çizilen Türk bayrağı, elektrik direğine asılan Atatürk fotoğrafı yoldan geçenlerin dikkatinden kaçmıyor. Evin dışı kadar içinde de yine Türk bayrağı ve Atatürk ile ilgili tablo ve fotoğraflar yer alıyor.“Korkmadan 20 yıldır bu bayrak burada dalgalanıyor”

Gölbaşı ilçe merkezindeki evinin de aynı şekilde olduğunu söyleyen Seydi Şahin, görenlerin durarak fotoğraf çektirdiklerini ifade etti. Türk bayrağının bahçesinde 20 yıldır dalgalandığını belirten Şahin, “Şimdi damarımı kessen şuraya kan aksa Mustafa Kemal’in resmi çıkar. Yoldan geçerken görenler durup elimi öpenler oluyor. Fotoğraf çeken oluyor. Bizimle tanışmak isteyenler oluyor fakat bazen şüpheye düşüyorum, dost mu düşman mı bilmiyorum. Yanıma geldiğinde ‘bir şey mi yapacak’ diye bazen düşünüyorum. Ama korkmadan 20 yıldır bu bayrak burada teröre, PKK’ya karşı dalgalanıyor. Böylede olmamız gerekiyor. PKK’sı bir yandan, DEAŞ’ı bir yandan, FETÖ zıkkımı bir yerden Allah bunları kahretsin. Allah memleketimize huzur versin, güven versin, birlik ve dirlik versin. Devlete zeval vermesin, huzur içerisinde hep beraber yaşayalım. Bugün Atatürk’ü sevmeyenin çok az çıkması lazım ama Atatürk büstlerine saldırı oluyor. Ben bunlara çok üzülüyorum” diye konuştu.

Naciye Şahin ise, eşiyle aynı hassasiyeti paylaştığını ancak bazen ‘aşırıya gitme’ diye uyardığını dile getirdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom