Avcıyı rehin alıp darp ettiler

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde ava çıkan bir grup avcıdan biri, 2 kişi tarafından rehin alınıp darp edildi.

Avcıyı rehin alıp darp ettiler
Bölge
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ava çıkan bir grup avcıdan biri, 2 kişi tarafından rehin alınıp darp edildi.

Edinilen bilgiye göre, Kahta ilçesi Kocahisar köyü Pamlığ Mezrası’na av için giden bir grup avcıdan M.Ç., kendilerine ait aracın yanında beklerken diğer avcı arkadaşları ise avlanmaya çıktı. İddiaya göre, M.Ç.’nin yanına gelen isimleri öğrenilemeyen 2 kişi M.Ç.’yi zorla bir arabaya bindirerek bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Bu esnada durumu fark eden M.Ç.’nin avcı arkadaşları jandarmaya bilgi verdi. Önce rehin alınan daha sonra ise darp edildiği iddia edilen M.Ç., arkadaşları tarafından bir süre sonra kurtarıldı.

Olay sonrası İlçe Jandarma Karakoluna giden M.Ç., kendisini rehin aldığını iddia ettiği her iki şahıstan şikayetçi oldu."Tedbir alınmasını istiyoruz"

Yaşanan olaya tepki gösteren Kahta Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mehmet Aslan, “Kahta Avcılar ve Atıcılar Derneğine kayıtlı bir grup arkadaş 4915 sayılı kara avcılığı kanunu çerçevesinde resmi olarak avcılık yapıyor. Avcılık yapmak için hazırlık yapan grup üyelerimiz, bir arkadaşlarını araç yanında bırakarak, ava çıkıyorlar. Bu esnada köy halkından iki kişi aracın yanında kalan arkadaşımızı zorla araca bindirmeye çalışıyor. Durumu fark eden diğer avcı arkadaşlarımız olayı jandarma ekiplerine bildirerek duruma müdahale ediyor. Avcı M.Ç., arkadaşları tarafından kurtarıldıktan sonra Kahta İlçe Jandarma Komutanlığına şikayette bulundu. Avcılar olarak bu tarz olaylarla sık sık karşılaşmaktayız. Resmi olarak avlanmak için gerekli tüm belgelere sahip olmamıza ve vergilerimizi düzenli olarak vermemize rağmen, kanun ve nizam tanımayan bir kısım köylüler, av yapmamıza engel olmaktadır. İlçemizde konu ile ilgili olarak daha vahim olayların yaşanmaması için gerekli önleyici tedbirlerin alınmasını Adıyaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünden ve diğer yetkililerden yardım istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom