Babar: “Sağlık teşkilatının yeniden yapılanması olumlu”

Anadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Hayat) Başkanı Yusuf Babar, Sağlık Bakanlığı ve taşra teşkilatındaki yeni yapılanmanın olumlu olduğunu kaydetti.

Babar:  “Sağlık teşkilatının yeniden yapılanması olumlu”
Bölge
Anadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Hayat) Başkanı Yusuf Babar, Sağlık Bakanlığı ve taşra teşkilatındaki yeni yapılanmanın olumlu olduğunu kaydetti.

Hayat Derneği Başkanı Yusuf Babar, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da sağlık teşkilatının yeniden yapılandırıldığını, tek elden yönetimin daha verimli olacağını dile getirdi.

Babar, il sağlık müdürü, 4 başkan, 5 başkan yardımcısı, 12 uzman ve 7 ilçe sağlık müdüründen oluşacağını ifade etti.

Babar, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında asla geriye dönüş söz konusu olmadan hizmetin sunumunda değişikliğe gidilerek İl Sağlık Müdürü tepe yönetici olarak altında ilin nüfus oranına göre başkanlar, başkan yardımcıları,uzmanlar, ilçe sağlık müdürleri bulunacaktır. Adıyaman sağlık teşkilatı da nüfus oranına göre, 1 sağlık müdürü , 4 başkan, 5 başkan yardımcısı, 12 uzman ve 7 ilçe sağlık müdürü tarafından yönetilecektir.

Anadolu Hayad olarak öncelikle hizmet sunumundaki değişikliğin ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Tecrübeli yöneticilerle yola devam edilerek , çalışan güvenliğinin maksimum düzeyde tutularak bütün personeli ayrımcılık yapmadan eşit bir şekilde çalışma barışını esas gören, hizmet sundukları hasta ve yakınlarının nitelik ve nicelik olarak memnuniyetini sağlayan , dürüst, liyakatlı, ilkeli, vatanına, bayrağına bağlı vizyon ve misyon sahibi idarecilerin ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Adıyaman’a atanmasını istiyoruz” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom