casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Bakan Kacır: "Demirağ OSBde alt yapı bu yıl tamamlanacak

Asayiş Haber Girişi : 11 Haziran 2024 12:12
Bakan Kacır:
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Sivas Demirağ OSBde alt yapının bu yıl tamamlanacağını açıkladı.Bakan Kacır, Sivas Ticaret ve Sanayi Odas
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Sivas Demirağ OSBde alt yapının bu yıl tamamlanacağını açıkladı.

Bakan Kacır, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında (STSO) oda yöneticileri, üretime ve istihdama katkı sunan iş insanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelip talep ve önerilerini dinledi.
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Sivasta bulunan bütün organize sanayi bölgelerinin cazibe merkezi ilan edilip, 6. Bölge teşviklerinin Sivasta bulunan bütün OSBlere uygulanması gerektiğini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mehmet Fatih Kacırdan talep etti.

Sivasın kızılelması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin alt yapısının bu yıl tamamlanacağını ifade ederek, Sivasın iftihar kaynağı, Sivasın kızılelması olarak ifade edilen organize sanayi bölgesinin de ismini aldığı Nuri Demirağ, bizden 60 yıl önce İstanbul hava meydanında Gök Şenlikleri adıyla teknofestler düzenlemiş. Mühendisler, teknisyenler ve pilotlar yetişsin diye İstanbulda, Sivasta ve Divriğide gök okulları açmış. Düzenlediği şenliklerde herkesi bir araya getirmiş dedi.

Sivas Merkez 1. OSBde geçen yıl 245 hektarlık ilave alanın tamamlanarak yatırımcılara sunulabilir hale geldiğini belirten Bakan Kacır, Demirağ OSBde altyapının bu yıl içerisinde tamamlanacağını sözlerine ekledi. Sanayi ARGE projelerine 76 milyon lira aktarıldığının altını çizen Bakan Kacır, Bu rakamın artırılması için Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte çalışacağız. Artırmalıyız ki Sivas sanayisi katma değerli üretim yapsın ve daha güçlü rekabet edebilsin. Sivasın Anadolunun orta yerinde yüksek teknoloji odaklı ve üretim odaklı kalkınma atılımını hayata geçirmesi için gayret etmeye devam edeceğiz diye konuştu.

Sivasın tüm OSBlerinde, belirleyeceğimiz yatırımlara stratejik teşvik imkanı sunacağız

Önümüzdeki döneme dair yeni adımlar atılacağının sinyalini veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Biliyorum ki Sivaslılar Demirağ OSBnin elde ettiği imkânları, Sivasın diğer OSBlerinin de elde etmesini arzu ediyorlar. Bunu sıklıkla ifade ediyorsunuz. Önümüzdeki dönemde milli teknoloji hamlesine benzer bir yerel kalkınma hamlesi programı başlatıyoruz. Sivasta da dört başlığı birlikte belirleyeceğiz ve bu dört başlıktaki yatırımlara Sivasın tüm OSBlerinde stratejik teşvik imkânını sunuyor olacağız ifadelerini kullandı.
İş insanlarıyla yapılan programın ardından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Başkanlığında Anadolunun üretim ve istihdam üssü olması hedefiyle Sivasta devam eden ve planlanan birçok çalışma masaya yatırıldı.