Gündem Düzenleme Tarihi : 03 Ocak 2021 00:17 Haber Girişi : 03 Ocak 2021 00:21

Bakan Soylu'dan Malatya'daki iddia ile ilgili açıklama

Bakan Soylu'dan Malatya'daki iddia ile ilgili açıklama

Bazı sosyal medya hesaplarında; Malatya İli Arguvan İlçesi “Narmikan (Yazıbaşı) Mahallesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğuna” dair paylaşımlara yer verilmesi nedeniyle Malatya Valiliği açıklama yaparak yalanladı.

esenlik haber arası

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da sosyal medya da bir açıklama yaparak iddiayı yalanladı.

Bakan Soylu; Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden YORULDUK

Malatya’daki olayla ilgili birazdan valiliğimiz açıklama yapacak

Olayı tüm yönleriyle adli ve güvenlik birimlerimiz tetkik ediyor ve tecavüz bulgusu yok Ailesi var Çocuk var YETER ARTIK

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Malatya Valiliğin yaptığı açıklama 02 Ocak 2021 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında; Malatya İli Arguvan İlçesi “Narmikan (Yazıbaşı) Mahallesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğuna” dair paylaşımlara yer verilmesi nedeniyle açıklama yapılması gereği duyulmuştur.       25.12.2020 tarihinde Arguvan İlçe Jandarma Komutanlığınca, Arguvan İlçesi Yazıbaşı (Narmikan) Mahallesinde yaşayan 2004 doğumlu zihinsel engelli E.G. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin ihbar alınması üzerine derhal Cumhuriyet Başsavcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.      Mağdur çocuk aynı gün Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk İzleme Merkezinde ifadesinin alınmasını müteakip MİAD Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine teslim edilerek 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında koruma ve bakım altına alınmıştır.      Soruşturma kapsamında mağdur ve diğer ilgilerin beyanı üzerine Adli Tıp Kurumundan aldırılan raporda; mağdurun “herhangi bir şekilde cinsel istismara uğradığına dair bulgu tespit edilemediği” belirtilmiş olup soruşturma Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülmektedir.             Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Abuzer Horuz 03 Ocak 2021 13:29

    Bence de yeter artık bir kaç gün önce 7 _8 kız çocuğu kayboldu yetkililer bulunduğunu söylediler nerede ve nasıl bulundular herhangi bir açıklama yapılmadı.. şimdi bir kızımız bir veya bir kaç kişi tarafından istismar edildiğini sosyal medyadan öğreniyoruz..Malatya da neler oluyor Yetkililerden açıklama bekliyoruz... YETER ARTIK...