Sağlık Haber Girişi : 19 Ocak 2021 12:19

Başhekim Aktürk de aşı oldu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal .Aktürk de aşı vurdurdu

Sağlık Bakanlığı´nın korona virüse yakalanan sağlık çalışanlarında 6 ay şartını kaldırması üzerine Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk de aşı vurdurdu.

esenlik haber arası

 


Çin´den gelen korona virüs aşılarının sağlık çalışanlarına vurulmaya devam ederken, Sağlık Bakanlığı aldığı karar ile 6 ay içerisinde korona virüse yakalanan sağlık çalışanlarının da aşı olmasının önünü açtı. Bu kapsamda geçtiğimiz Eylül ayında virüse yakalanan ve atlatan Turgut Özal Üniversitesi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk´de aşının ilk dozunu yaptırdı.

 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Konuyla ilgili açıklama yağan Başhekim Aktürk, "Sağlık çalışanlarına 6 ay şartının kaldırılması ürerine aşımı yaptırdım. Aşı bizi rehavete kaptırmamalı, kurallara sıkı sıkıya uyarak İnşallah bu salgından el birliği ile çok yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyor, herkesi aşı olmaya davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ali eren 20 Ocak 2021 05:26

    Doğrusu ne ise onu yapalım. Sade vatandaş virüse yakalanmış 6 ay sonra yapılacak. Ama sonra şartı kaldır. Eger 6 ay korumuyorsa antikor o zaman vatandaşa yaptırın. Artık kimseye güvenımız kalmadı