Başkan Aydın, kadınlara projeleri anlattı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın AK Parti Kadın Kolları teşkilatına yapılan çalışmaları anlattı.

Başkan Aydın, kadınlara projeleri anlattı
Bölge
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın AK Parti Kadın Kolları teşkilatına yapılan çalışmaları anlattı.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programda çalışmaları anlatan Başkan Aydın Sivas’ta göreve başladığında yaşanan su sorununun giderildiğini belirterek,"İlk olarak şehir şebekesinde suyun sorunsuz akışını sağladık, sonrasında suyu dezenfekte etmek için çalışmalar başlattık ve bugün ilimizde çeşmelerden akan sular güvenle içilebilecek durumda. Bunu sağladıktan sonra yağmursuyu hatlarıyla, kanalizasyon hatlarını ayırarak Sivas’ta her yağışta baş gösteren göllenmenin önüne geçtik" dedi.

Başkan Aydın çöp depolama alanında yaşanan sorunlarında giderildiğine vurgu yaparak,"Vahşi depolamadan düzenli depolama alanına geçtik. Bununla yetinmedik, çöpten elektrik üretimi yapmaya başladık. Böylelikle 10 bin hanenin elektrik üretimini sağladık. Bu belediyeye yeni bir gelir oldu, bununla da yetinmedik çöp ayrıştırma tesisini kurduk" şeklinde konuştu.

Başkan Aydın, programda Sivas’ta kadınlara yönelik yapılan projelerde hakkında da bilgi verdi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci programın sonunda Başkan Aydın’a günün anısına hediye takdim etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom