Başkan Çakır, MASKİ çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya merkezde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Çakır, MASKİ çalışmalarını inceledi Malatya

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya merkezde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Seyran Mahallesinde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarıyla ilgili mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez, Büyükşehir Belediyesinin mahallelerine büyük hizmetler sunduklarını belirterek, "En son yapılan altyapı çalışmalarıyla Yeşiltepe Bölgesi Seyran Mahallemize yaklaşık 9,6 milyonluk yatırım yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir ise İnönü ve Seyran Mahallelerinde kullanım ömrünü tamamlamış boruları 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla değiştirdiklerini ifade ederek “Maliyeti 9,6 milyon TL olan 34,5 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmasını tamamladık" diye konuştu. Yeşiltepe semtinin Malatya’nın en önemli bölgelerinden biri olması adına çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da Malatya’nın sağlam altyapıya kavuşması ve modern bir şehir olması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. MASKİ tarafından her bölgede altyapı çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Çakır, “Malatya’nın 65 yıl sonrasında ne kadar su gerekli olduğu, nereden su temin edileceği, altyapının kontrolünün nasıl sağlanacağının planlandığı bir proje hazırlandı. Bu projeler hayata geçiriliyor. Şehirlerin nüfuslarına oranla MASKİ Türkiye’de en büyük yatırım yapan ender kurumlardan bir tanesidir. Amacımız suyumuzu kontrollü bir şekilde kullanmak, oluşabilecek arıza sayılarını minimuma indirmek” dedi.

Seyran Mahallesi’nde yapılan çalışmaların Yeşiltepe bölgesinin tamamını ilgilendirdiğini ifade eden Çakır, “Seyran mahallesine isale hattı çalışması yaptık. Yeşiltepe bölgesinde ki 9 mahallenin altyapısını yenileyerek bu isale hattıyla bağlantı sağlayacağız. Böylece Yeşiltepe bölgesinin tamamının altyapısını yenileyeceğiz. Malatya merkezde yaptığımız DMA çalışmalarıyla 1000 km üzerinde asbest boruları 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla değiştiriyoruz. 2 yıl içinde gerçekleştireceğimiz altyapı çalışmalarıyla asbest boruların tamamını iptal edeceğiz” diye konuştu.

Son 44 yılın en kurak yılını yaşadıklarını da belirten Çakır, “Geçen sene yüksek yerlere su çıkmıyordu. MASKİ’nin gerçekleştirdiği planlı çalışmalar sonucunda bu kuraklığa rağmen bu sene su sıkıntısı yaşanmıyor. Seyran Mahallesi Yeşiltepe Bölgemizin 1. etabıydı. 2. etabını kapsayan 9 mahallenin altyapısını yenileme çalışmalarına başlayacağız" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom