Başkan Çakır Tevfik Temelli Caddesinde incelemelerde bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, prestij caddeye dönüştürülen Tevfik Temelli Caddesinde incelemelerde bulunup, cadde esnafları ile de sohbet etti.

Başkan Çakır Tevfik Temelli Caddesinde incelemelerde bulundu Malatya

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, prestij caddeye dönüştürülen Tevfik Temelli Caddesinde incelemelerde bulunup, cadde esnafları ile de sohbet etti.

Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 1.2 kilometre uzunluğundaki caddede, 12 metre genişliğinde yol, 3 metre genişliğinde kaldırım, 2 metre genişliğinde cep otoparklar ve 1.20 cm. genişliğinde ise bisiklet yolları yapıldığını açıkladı. Çakır, ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak cadde üzerine 400 adet akça, lale ve ıhlamur gibi ağaç türlerinin de dikildiğini söyledi. Tevfik Temelli Caddesinin güzel bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Çakır, "Caddemizi standartlara uygun hale getirdik. Burada altyapının tamamı baştan aşağı yenilendi. Yeni yağmur drenaj sistemi oluşturuldu. Ölçülebilir içme suyu sistemi yapıldı. Diğer kurumlarımız da burada altyapı şebekelerini yeniledi. Temelli caddemiz 50 yıl boyunca hizmet verecek kaldırım, peyzaj, aydınlatma uygulamaları, park yerleşim yerlerine kavuştu” dedi.

Malatya genelinde prestij cadde çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Başkan Çakır, “Malatya’nın bütün cadde ve sokaklarının büyük bölümünü yeniledik. Malatya güzel bir şehir kimliğine kavuştu. Gelecek yıl da 10-15 noktada bu çalışmalar devam edecek. Aslında Malatya’yı yeniden inşa ediyoruz. Buralara ek olarak gelecek yıldan itibaren yeni bulvarlar açacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom