casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Başkan geçit, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarına başladı

ÇEVRE Haber Girişi : 07 Mayıs 2024 15:48
Başkan geçit, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarına başladı
Başkan geçit, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarına başladı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlık İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan Mahalle Muhtarlarıyla İstişare Toplantıları kapsamında Yeni Belediye Binası Toplantı Salonunda 19 Mahallenin Muhtarı ve Kurum Temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Geçit, Yeşilyurtta sorunu çözülmeyen tek bir mahalle bırakmayacaklarını söyledi.

Deprem konutları

 


Yeşilyurt Belediyesi Muhtarlık İşler Müdürlüğü tarafından Yeşilyurt Belediyesi ile muhtarlar arasında sürekli bir iletişim ve iş birliği oluşturma hedefine katkıda bulunmak amacıyla Mahalle Muhtarlarıyla İstişare Toplantıları adı altında istişare toplantıları başlatıldı. Mahallelerin mevcut durumlarını ve yeni dönemde yapılacak çalışmaları tüm boyutlarıyla ele almanın yanı sıra sorunları hızlıca çözümü için başlatılan istişare toplantılarının ilki Yeşilyurt Belediyesi Yeni Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

YouTube Haber arası


19 muhtar ve kurum idarecileri katıldı
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçitin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Bentbaşı, Cevatpaşa, Çarmuzu, Çavuşoğlu, Dilek, Merkez Fatih, Gazi, Hoca Ahmet Yesevi, İlyas, İnönü, Kaynarca, Kiltepe, Koşu, Melekbaba, Salköprü, Seyran, Topsöğüt, Yaka ve Yeşilkaynak Mahalle Muhtarları katıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, TEDAŞ, MOTAŞ, TELEKOM, MEGSAŞ, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol-Asfalt Daire Başkanlığı, MASKİ ve AKSA Doğalgaz İl Müdürlüğü yetkililerinin de yer aldığı toplantıda, mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalar ve yeni dönemde planlanan yatırımlar hakkında bilgi verildi. Muhtarlar, mahallelerinin ihtiyaç ve taleplerini doğrudan Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit ile kurum idarecilerine ileterek, çözüm önerileri üzerinde durdular.
Sorununu çözmeyeceğimiz tek bir mahalle kalmayacak
31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde seçilen mahalle muhtarlarına yeni dönem için başarılar dileyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurtta sorunu çözülmeyen tek bir mahalle bırakmayacaklarını söyledi.
Mahalle muhtarlarıyla işbirliği halinde olup iletilen tüm talepleri kalıcı çözümlerle gidermek için çalışmalara hız verdiklerini ifade eden Başkan Geçit, 6 Şubat 2023 tarihindeki büyük depremlerde ciddi yaralar alan Yeşilyurtumuzun tüm mahallelerindeki sorunları belirli bir planlamaya doğrultusunda teker teker çözüme kavuşturacağız. Yeşilyurtu topyekün ayağa kaldırmak için önceliğimiz birlik ve beraberlik içerisine hareket etmek olacaktır. Sorunu çözülmeyen tek bir mahalle kalmayana kadar çalışacağız. Hizmetlerimizi hayata geçirirken her zaman ifade ettiğimiz gibi birlikte karar vereceğiz, birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Mahallelerimizdeki hem sorunları kökten çözüme kavuşturmak hem de yaşam kalitesini artırmak için muhtarlarımızla aramızdaki iletişimi ve iş birliğini güçlü tutacağız. Bugünde bunun ilk adımını atarak mahalle muhtarlarımızla verimli ve güzel bir toplantı yaptık. Şehrimizdeki kurumlardan gelen yetkililerimizle birlikte muhtarlarımızı teker teker dinledik, notlarımızı aldık, iletilen talepleri mutlaka yerine getireceğiz. Mahalle muhtarlarımız belediyemizin ayrılmaz bir parçasıdır. Hemşehrilerimizin yaşadığı mahallerde ortaya çıkan sorunları muhtarlardan bizzat öğrenmek, işlerimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Muhtarlarımızla birlikte mahallelerimizin daha iyi bir geleceğe sahip olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mahallelerimizin her bir ihtiyacını titizlikle ele alacağız. Toplantılarımıza bundan sonra devam edeceğiz. Bizlerin mahallelerdeki birer temsilcimiz konumundaki muhtar arkadaşlarımıza katılım gösterdikleri için teşekkür ediyorum diye konuştu.
Mahallelerinin ihtiyaçlarını dile getiren Mahalle Muhtarları, düzenlenen toplantıdan dolayı Başkan Geçite teşekkürlerini sundular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.