Siyaset Düzenleme Tarihi : 13 Ekim 2020 10:09 Haber Girişi : 13 Ekim 2020 10:17

Başkan Gürkan’dan Seçilmiş Başkan’a Lan Çıkışı

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Malatya 7. Olağan İl kongresinin hazırlıklarına başladıklarını belirtti.

Başkan Koca, beraberinde Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları ve partililerin katılımıyla ‪25 Ekim‬’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Malatya 7. Olağan İl kongresi öncesi hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON


Hazırlık toplantısında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar arasında tartışma çıktığı iddia ediliyor.


Hizmet tartışması yapıldığı ve Başkan Çınar’ın Yeşilyurt Belediyesine Büyükşehir’in hizmet götürmediğini söylemesi üzerine Başkan Gürkan’ın ‘’ Yeter Lan’’ diyerek Başkan Çınar’ın sözünü kestiği iddia ediliyor.


Başkan Gürkan’ın bu çıkışına Başkan Çınar’ın da tepki gösterdiği iddia ediliyor.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Şaban Kocaman 15 Ekim 2020 22:19

  Bu yazılanlar doğru ise orda bulunan m.vekillerinin tavrı nasıldı? O aymazlığı yapana değil yaptırana bakmak lazım.

 • Şaban Kocaman 15 Ekim 2020 22:16

  Bu yazılanlar doğru ise orda bulunan m.vekillerinin tavrı nasıldı? O aymazlığı yapana değil yaptırana bakmak lazım.

 • Abdulkerim CABBAROĞLU 14 Ekim 2020 09:42

  Büyük şehir belediye başkanının siyasi duruşu Malatya"nın ne yaşantısına ne islami geleneğine nede halkın teveccühüne uygun olmadığı anlaşılmıştır, AK PARTİ ile de sürekli kavgalı durumda olması ilçe belediye başkanlarına olan tavrından anlaşılmıştır,,,,

 • Bayram 14 Ekim 2020 00:21

  Bu başkan efendi müfettişti bizim okula geldiğinde aynı kelimeyi kullandı okul personeline. Demekki neymiş can çıksa huy cikmazmiş

 • Mustafa 13 Ekim 2020 17:06

  Gürkan karşısında ilk defa bir delikanlı görüyor. Sessiz çoğunluğun sesi olmuş Çınar Başkan. Örnek olması temennisiyle.

 • Hayati 13 Ekim 2020 17:04

  Seçilmiş başkana Lan demek kimsenin haddine değil. O kadar vekil meclis üyesi teşkilat başkanı buna sessiz kalıyorsa yazıklar olsun.

 • Abdullah Altunkaya 13 Ekim 2020 13:11

  Selahattin Gürkan başkan geçtiğimiz günlerde ulusal bir televizyonda yaptığı konuşmasında 2019 yerel seçimlerinde büyük bir teveccühle geldiğini ve seçimden önce yaptığımız araştırmalarda malatyanın yüzde 80 inin kendisini desteklediğini ve bunun nedeninin ise eski başkanların hataları nedeniyle olduğunu ifade etmişti. Bende diyorumki şimdi seçim olsa partisinin değilde kendisinin saf oyu olduğunu ifade ettiği yüzde 80 oy a karşı maksimum yüzde 20 oy alacaktır. partisi ile bile girse yüzde 20 oyu geçemez. bu da buraya tarihi not olarak düşsün, hizmet desen var olan hizmetleri sürdürmeden başka yenibir hizmet yok, yeni bir vizyon proje yok, yeni projesi de yok hep eleştirdiği önceki başkanların yüzde 80 e gelmiş projelerini tamamlandı ve üzerine kendisi yapmış gibi reklamını yaptı... maalesef malatya için 5 yıl boşa gitti, gidiyor, hakkını yemeyelim selahattin başkanın 1 projesi vardı ve kendisi bu projeyi başlatıp bitirdi, yukarıdaki haberde tartışmanın yaşandığı meclis salonunu yenileme projesi gerçekten şu koronavirüs salgını ve yaşadığımız ekonomik buhranda yapılması elzem bir projeydi kendisini bu projeden dolayı tebrik ediyoruz. bir proje daha vardı şimdi hatırladım itfaiye binasının arkasına doğu garajını taşıdı ve malatya "rahat bir nefes aldı" gerçekten..!! Geçmiş başkanların hataları sebebiyle başkan olan Selahattin başkan 1,5 yılda 3 bin kilometre yol yaptığını ifade ediyor 3 bin kilometre yol yapılmışmı.?! onu bilemem ama 1,5 yılda kendisine oy veren seçmenden 3 bin kilometre uzaklaştığını söyleyebilirim

 • Ömer 13 Ekim 2020 11:15

  yukarıda bantta reklam görülüyor. Reklama bakınca alttaki tarafsız kelimesi de pek inandırıcı olmuyor. Aynı şablonlu siteler sadece büyükşehir başkanına muhalefet için yazıyor diye düşünülüyor iddia ediliyor. Yayınlarsanız