Başkan Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı.

Başkan Gürkan Personel Hakkında İşlem Başlattı Özel Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yanlış borç açıklamasına neden olan personel hakkında işlem başlattığı iddia edildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilk meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi, mali durumu, araç durumu, personel sayısı, çalışma koşulları hakkında da Meclis Üyelerine bilgiler vermiş Belediyenin var olan bütçesinin borç ve faizle sarmalandığını ifade ederek belediyenin 1 milyar 778 milyon 257 bin 657 TL’lik borcunun olduğunu açıklamıştı.

Bu açıklamaların ardından Er TV’de canlı yayınında soruları cevaplayan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesinin borcunun 801 milyon TL olduğunu açıklamış Başkan Gürkanın borç hakkında yanlış bilgilendirildiğini ifade etmişti.

Ahmet Çakır’ın açıklamasından sonra Başkan Gürkan’ın ilk meclis toplantısında yanlış borç açıklaması yapmasına neden olan personel hakkında Başkan Gürkan işlem başlatılmasını istediği iddia edildi.

Başkan Gürkan ileriki günlerde borç açıklaması borç hakkında kimin yanlış bilgilendirğini detaylı bir şekilde açıklama yapması bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

kayısı kentliyiz @BİRİLERİ FARKLI HESAPLAR PEŞİNDE Mİ?

24 Nisan 2019 11:14

gerçeklerin ortaya cıkarılmasını bekliyoruz. verilen rakamlar cok uçuk.cakır ve gürkan bu farkı millete acıklamak zorunda. ve hukuk gereğini yapmalı.cakırın söylediği gibi gerçekten rakamlar şaibelimi yoksa gürkanın söylediği borç gerçekmi. millet hesap verme vakti.

Gurbette malatyalı @Klasik siyasi söylemlere tokuz

23 Nisan 2019 18:19

Malatya büyükşehir belediyesi battalgazi ve yeşilyurt merkez belediyelerin son 10 yıldaki bütün hizmet gelir ve giderler ve personel sayıları çalıştıkları gün ve hizmetler açıklansın ki vatandaş olarak verdiğimiz vergilerin ve oyların ne amaç için kullanıldığını görelim. VERILEN RAKAMLAR arasındaki farkı çok gerçekçi görmüyor vatandaş. Mutlaka kalem kalem açıklama yapılmalı

Gurbette malatyalı @Malatya MALATYALILARINDIR kimseye yedirmeyiz.

23 Nisan 2019 18:06

Son günlerde memleketimizde açıklanan borç rakamları akıllarda soru işareti bıraktı. Aynı partiden seçilmiş iki başkanın 1 yıl içinde verdiği borç rakamlari arasında 1 milyar tl gibi bir fark var. Bu akla mantığa aykırı. Belliki birileri büyük oynuyor şehrimiz üzerinde. Sayın gürkana bu rakamları verenlerin alacakları az gösterip borçları çok gösterdiğine dair duyumlar ve söylentiler var. Alacaklarda 10 milyon kdv ve faizi gostermeyip borclarada fazladan 10 milyon tl yazdiklarina dair söylemler var. Yapilan ihale fesih cezalarinida buna eklendigi soylentileri var.Vatandaş olarak hem çakırın büyükşehirde yaptığı hemde selahattin gürkan battalgazide yaptığı hizmetlerin gelir ve giderlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Sayın gürkan battalgazinin borcu yok diyordu ama seçime az kala biz borçsuz değiliz diyerek borçdu açıklamak yerine gizlemesi akıllarda soru işareti bıraktı. Ortada gercekten yolsuzluk varsa hukuk VE mille

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom