Başkan Gürkan'ı korumak isterken komik duruma düştü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı korumak isterken komik duruma düştü

Başkan Gürkan'ı korumak isterken komik duruma düştü Malatya

Malatya’da Pazar günü gerçekleşen Fener Alayı’na vatandaşlar katılarak coşkulu bir gece yaşarken yerel bir internet haber sitesinde ilginç ve yorumsuz bir haberle İsmet YALVAÇ konuşulmaya başlandı.

Fener alayından dolayı haber sitelerine eleştiri yorumların geldiğini iddia eden YALVAÇ, bunun üzerinden Malatya Büyükşehir Belediyesinin eski başkanları hakkında suçlayıcı hatta hakarete varan bir dil kullandı.

Konuyu uzatmadan gelelim suçlamalara; haber metni şu şekilde:

“Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanını, daha göreve başladığı ilk günlerden itibaren, o ayın personel maaşını ödeyebilmek için borç para aramaya yönelten, geçmişteki savurganlığı, liyakatsiz kadrolaşma, ölçüsüz harcama, astronomik rakamlı, uçuk koşullu personel ve kira sözleşmeleri vb. gibi işlemlerden kaynaklanan sıkıntıları önlemeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yeni yönetim tasarruflarından bazılarının, birilerini, bazı grupları çok rahatsız ettiği biliniyor.

Bu grupların, buldukları her fırsatta Büyükşehir’in mali ve idari yapısını düzeltmeye yönelik yönetim tasarruflarından duydukları rahatsızlık nedeniyle (en son da Fener Alayı bahanesiyle), geçmişte ‘FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ’nün HEDEF ALDIĞI KURUM VE KİŞİLER İÇİN YAPTIĞI’yla bire bir aynı şekilde, yıpratma, kışkırtma, yanlış algı oluşturma amaçlı, örgütlü bir çaba içerisinde olduğu, girişilen dezenformasyon faaliyetlerinden anlaşılıyor. Tıpkı FETÖ Terör Örgütü gibi; Ulusal Direniş, Kurtuluş Savaşı, Bağımsızlık Mücadelesi, onun kahramanları ile Cumhuriyet karşıtı olanlarca yapılan bu organize faaliyet, FETÖ yöntemleriyle çalışan birilerinin daha olduğu izlenimi uyandırmaktan başka bir işe yaramıyor.”

Bir haber sitesinin bir belediye başkanının personelinin maaşını ödemek için borç para aradığını hangi bilgiyle iddia ettiği merak edilmektedir. Bu iddia doğruysa Başkan Gürkan’ın çıkıp açıklaması gerekir. Başkan Gürkan’ın kamuoyuyla paylaşmadığı bir şeyi bir yerel haber sitesinin onun ağzından konuşmasının altında neler var?

Eski yönetimlere deyim yerindeyse hakaretvari sallamanın altında ve Yeni başkana sevgi öpücükleri göndermenin altında ne yatmaktadır? Söz konusu haber sitesinin abartılı Selahattin Gürkan sevgisinin altında ne var merak edilirken

Malatya’da vatandaşlar şu sorulara da cevap beklemektedir:

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı kimden ve neyden korumak istemekteler? Aralarında nasıl bir menfaat örtüşmesi var ki göz kırpılmaktadır? Hangi haber olursa olsun bir habercinin öncelikli işi kelimeleri özenle seçmesi gerekirken cümlelerin arasında adeta aba altında sopa gösterircesine fetö, cumhuriyet karşıtı, gibi hedef gösterici, kin nefret tohumlarına sebep olmak hayra alamet olmasa gerekir.

Burada dur bir dakika sayın YALVAÇ; Malatya’nın eski belediye yönetimleri eleştirilecekse bunun için 19 Mayısı veya fener alayını beklemeye gerek yok. Vatandaşların dini veya milli hassasiyetleri üzerinden eski yönetimleri eleştirmek hedef göstermek bir haberciye yakışacak hareket değildir. Bunun adı olsa olsa ucuz habercilik olur. Tabiki eski yönetimleri beğenemeyebilirsiniz. Doğru bulmadığınız şeyleri eleştirebilirsiniz. Her zaman bunu yapabilirsiniz. Ancak bu eleştirileri yapmak için, dini veya milli hassasiyetleri kullanamazsınız. Yoksa Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın gayri resmi internet haber sitesi oldunuz da bizim mi haberimiz yok demekten insanlar kendilerini alamıyor.

Bu arada her haberinizde “Ak Parti” yerine AKP demeniz de gözden kaçmıyor hani. “Ak Parti ile başkan Gürkan’ı acaba neden ayrı tutarsınız ki?

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

hançer @bu zulüm niye

23 Mayıs 2019 10:49

selahattin gürkan belediye başkanı olduğundan beri çalışanlara zulüm etmekte almış oldukları mesai ücreti vs. keserek kendince tasarruf etmekte karşıdakinin durumunu hiç düşünmemekte çalışanları icralık olacak duruma itmiştir bu borcu çalışanlar yapmamıştırki çalışanlar ödesin kendisi almış olduğu beddualar la ne yapacak düşünsün bide ileriye dönük vekillik gibi projesi varsa şimdidien iptal etsin

Mehmet Sevim @Savunulacak ne var?

22 Mayıs 2019 08:51

Sayın Gürkan Battalgazi için borcu yok diyordu Güder açıkladı borcu varmış. Yerel tv de sordular sayın başkana borç yok diyodunuz borç çıktı diye başkan borcun vadeli olduğunu söyledi. Hayır bi de büyükşehir in borcu var diye milletin maaşlarını kestiğini söylüyorlar. Battalgazi de yok derken kesiyormuş o halde. Bu ne yaman çelişki? Bu da sadece en basit konulardan biri. Biz Malatya olarak sadece Chp zihniyetinin çalışmadığını görmüştük. Şimdi de yeni yönetim calismiyor Malatya pislik içinde. Ak Parti yönetimi sağolsun Malatya yı da kendi elleriyle Chp nin ellerine bıraktı...

Yeşilyurt @Akp değil Ak parti

21 Mayıs 2019 12:26

Metin senle İsmet yalvaç ne zamandan beri ak partilisiniz haberlerde erinmeden her yerde ak parti yi silip Akp yazan zihniyetsiniz Siz bu ülke de ak parti zayıflasın başka bir şey istemeyenlerdesiniz Gürkan sizin gibilerini bir gün anlayacak sizlerin sadece ak parti düşmanı olduklarınızı İhsan Başkanım bu işe el atacak

Metin @Reisin takdirine Milletin Iradesine saygı göstermeyi Öğreneceksiniz

21 Mayıs 2019 11:50

Harama alışanlar devriniz bitti. O kadar gereksiz saldırdı ki troller Ismet Yalvaç Bey açıklama yapma gereği duydu. Kendisini tebrik ediyorum. Yalan yanlış iftiralara çanak tutmadığı için Haram devri bitti. Ebru Gündeş Şarkısı dinleyin "bir devir bitti kabul edelim niye bunu girmezden gelelim" Yıllarca çalışmadığı halde ek mesai ücreti alanlar, milyonlarca lira huzur hakkı alanlar yetimin rizki ile makam arabalarina binip karisi cocugunu piknige götürenler yani harama alışanlar para da para para da para diye agliyorsuniz günlerdir ayıp ya şehit haberine bu kadar yorum yapmıyorsunuz. bitti haram devri bitti alışsanız iyi olur. Reisin takdirine millet iradesine saygı göstermeyi öğ re ne cek si biliniz!

Ahmet @Algı operasyonu

21 Mayıs 2019 00:21

Bunlar aynı operasyonun parçaları. Parayla yaptıklarını düşünmüyorum. Ideolojik olarak birbirine çok yakınlar. Hedefleri aynı. AKP eliyle Ak Partinin tasfiyesi.

Kerem @Dervişin fikri ne ise zikride o olur.

20 Mayıs 2019 22:23

Ak partiden en çok nefret edenler darbeci fetöcüler. Kimi zaman Kemalist kimi zaman kominist kimi zaman ulusalcı kimi zaman milliyetçi iyi partili gözükürler. En tehlikeli olanlar bu kripto tiplerdir. Kaos yaratıp hükümeti Başkanımız Tayyip Erdoğan’ı ve ak partiyi yaralamak isterler. Hiçbir zaman ak parti demez Akp derler. Akp diyen İso zikrinden fikrini gördük. Masken düştü.

Ak parti düşmanı @İsmet Yalvaç Ak parti düşmanı

20 Mayıs 2019 22:00

Teşekkürler böyle bir konuyu gündeme getirdiğiniz için her fırsatta Ak Partiye Ak parti demeyenler her seferinde Akp diyenler bügün Başkan Gürkanı savunuyor Başkan Gürkan bir düşünmeli akp diyenler niye bu kadar beni destekliyorlar diye

Süleyman @Asıl Fetöcülük böyle itibar suikastcılarıdır

20 Mayıs 2019 21:47

Ak partiden ve Reisten nefretini gizlemeyeler cüretkarca AKP diyenlerin geçmişte ve günümüzde neyi amaçldığı da bu gidişle ortaya çıkar. Herşey daha güzel olacak

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom