Başkan Selahattin Gürkan Hakkında Şok İddia

Başkan Selahattin Gürkan Hakkında Şok İddia

Başkan Selahattin Gürkan Hakkında Şok İddia Malatya

Başkan Gürkan  Büyükşehir Belediyesi, mali durumu, araç durumu, personel sayısı, çalışma koşulları hakkında 15/04/2019 tarihli Büyükşehir Belediye Meclisinde Meclis Üyelerine bilgiler vermişti

Meclis Üyelerine yaptığı açıklamada Belediyenin var olan bütçesinin borç ve faizle sarmalandığını  1 milyar 778 milyon 257 bin 657  TL’lik borç ile teslim aldığını söylemişti.

Başkan Belediye ve Belediye bağlı şirketlerin borcunu açıklarken vadesi gelmemiş borçları dahil ettiği ama alacak kısmını dahil etmediği bu borca iptal edilen ihalelerin tazminat ve benzeri ödemeleri de dahil ettiği konuşuluyor. Büyükşehir Belediyesinin toplam borcunun 890 milyon civarı olduğu iddia ediliyor.

 Borçsuz olan belediye bağlı şirketlerin borçlu olarak gösterildiği bunların keza alacaklı olduğu iddia ediliyor. Bu şirketlerin MEGSAŞ ve yeni kurulan MESTON olduğu bu iki şirketin borçlu değil keza alacak olduğu söyleniyor.

Yine MASKİ’nin borcunun söylendiği gibi olmadığı MASKİ’nin alacak kısmını görmediği ve MASKİ de iptal edilen ihaleler de doğacak olan tazminat ve benzeri gibi ödemeleri de bu borca dahil ettiği söyleniyor.

Yine 600 tane iş makinesinin ihalesini iptal ettiklerini söyleyen başkan Gürkan bu ihalelerde çıkan tazminat ve benzeri ödemeleri de bu borca dahil ettiği belediye içerisinde ki alacak kısmını yok saydığı konuşuluyor.

9 Mayıs 2018 Büyükşehir Belediye Meclisinde 478 milyon TL Ahmet Çakırdan borçlu devr aldığını Hacı Uğur Polat açıklamıştı.

13 Şubat 2019 Büyükşehir Belediye Meclisinde açıklanan resmi borcun  755 milyon olarak açıklandığı bir ay içerisinde bu borcun nasıl oldu da 1 milyar 778 milyon 257 bin 657  oldu cevap arayan sorular arasındadır.

Malatya da son günlerde gündem olan bu borcun belediye meclisinde kalem kalem niye açıklanmadığı halk nezdinde de cevap bekleyen sorular arasında olduğu konuşuluyor

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Kallavi @@yalanini sevsinler

20 Nisan 2019 22:35

İnşallah bu yalanlar türkiyeye "rol model" olmaz.... Selahattin gürkanın da dediği gibi Türkiyede bir ilk !!! akp li bir belediye başkanının yine akp li eski belediye başkanını yalanla dolanla suçluyor olması bu yalanların kime fayda sağladığı sorgulanmalı

necati sağlam @yalan tabi

20 Nisan 2019 14:16

gerçekten böyle hesap yaptılarsa malatyanın vay haline. bakkal işletemeyecek hesabını yapamayacak adamlarla mı idare edecekler bu memleketi? gerçi battalgazide 200 adamı son ay içinde işe almasından belli mantıkları bunların.

Ali veli @Yalan

19 Nisan 2019 15:41

S. Gürkan’ın bu ortaya çıkan ilk yalanı devamı da zamanla gelecektir. Battalgazi belediyesinin borcunun olmaması yalanı, son bir ayda Battalgazi belediyesine alınan yüz küsür kişinin osman güder tarafından işten çıkarılması. Ve daha nice şehir efsanesi olmuş yalan dolan hikaye... mazbatayı aldığı ikinci hafta da tescilli hırsızları iş başı yaptırması ve belediyeye ait borcu yüksek göstermesi “borcumuz var nasıl iş yapalım” mazeretine sığınacağı ve hiç bir iş yapmayacağının net göstergesi. Olan yine memlekete olacak...

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom