casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Başkan Şerifoğullarından Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz etkinliğine destek

Kültür-Sanat Haber Girişi : 18 Haziran 2024 12:08
Başkan Şerifoğullarından Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz etkinliğine destek
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadına Şiddetle Mücadele Derneği ve Güler Misin Ağlar Mısın ekibi tarafından 29-30 Haziranda düzenlenecek o
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadına Şiddetle Mücadele Derneği ve Güler Misin Ağlar Mısın ekibi tarafından 29-30 Haziranda düzenlenecek olan Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz konulu etkinliklere destek vereceği bildirildi.
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Derneği tarafından 29 ve 30 Haziran tarihlerinde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla meşale töreni düzenlenecek ve tiyatro oyunu sahnelenecek. Bu çerçevede ilgili kurum ve kuruluşlara ziyaret ve faaliyetlerini sürdüren Kadına Şiddetle Mücadele Derneği, geçtiğimiz günlerde tiyatro topluluğu ile sergilediği kadına şiddet temalı bir tiyatro oyunu yoğun ilgi görmüştü.
Elazığ Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerin detaylarını paylaşan Kadına Şiddetle Mücadele Derneği Başkanı Gülnar Karagöl, Derneğimiz ile Güler Misin Ağlar Mısın ekibinin 7 Haziranda oynamış olduğu ve büyük ses getiren kadına şiddet temalı tiyatro oyunu derneğimiz tarafından sahip çıkılmış ve sesimizin daha gür çıkması adına Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yaptığımız görüşme sonucunda belediye başkanımız kadına şiddet ile ilgili hassas durumu daha büyük kitlelere duyurulması kadın cinayetlerine dur denilmesi adına 29 ve 30 Haziranda yapacağımız Anadolu Kadınlarımızın Sesi Oluyoruz konulu etkinliklerimize tamamen sahip çıkarak büyük bir destek vermiştir. Kendisine çok teşekkür ederiz. Elazığdaki bütün sorunlara hakim olup kadınlarımızın gördüğü şiddete de son derece duyarlı davranması şehrül-emin isminin tam karşılığı bir insan olduğunu göstermektedir. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Derneği olarak belediye başkanımızın 29 Haziran günü bizlere tahsis ettiği belediye otobüsleri ile Öğretmen Evi belediye durağından tüm katılımcılarımızı ücretsiz şekilde Harputa taşıyacağız. Orada saat 20.23te Balak Gazi parkındaki Türk bayrağımızın gölgesinde Çayda Çıra eşliğinde bütün katılımcılarımızla meşale yakarak Anadoluda şiddet gören kadınlarımızın geleceğine ışık tutacağız. 30 Haziran günü saat 18.30da başkanımızın derneğimize tahsis ettiği Ahmet Tevfik Ozan Kongre Merkezinde sahnelenecek olan tiyatro oyunumuza tüm halkımız davetlidir dedi.