Battalgazi Belediyesi'nin asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Battalgazi Belediyesi, merkez mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelerde de sıcak asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Battalgazi Belediyesi'nin asfaltlama çalışmaları devam ediyor Malatya

Bu kapsamda Battalgazi ilçesine bağlı Bulutlu Mahallesi’nin meydanı ve sokakları sıcak asfaltla asfaltlandı.

 

Battalgazi ilçesinde asfaltsız yol bırakmama hedefiyle çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kırsal mahallelerde de sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi ilçesine bağlı Bulutlu Mahallesi’nde, mahalle meydanı ve sokaklar asfaltlandı. Kışın çamurdan, yazın tozdan kurtulan mahalle sakinleri, yapılan asfalt çalışmasından dolayı memnun olduklarını ifade ettiler. Mahalle sakinlerinden İlknur Ocak, yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetini ifade ederek, “Çalışmalardan memnunuz. Mahallemizin her tarafı çamurdu zaten. Çocuklarımız doğru düzgün oyun oynayamıyordu. Asfalt yapıldıktan sonra daha temiz oldu. Belediyemizden ve başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.  

 

Bulutlu Mahalle Muhtarı Fazlı Özcan ise, yapılan hizmetlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.  Özcan, Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin araçların giremediği dar sokaklarda el arabası ile asfalt taşıyarak sokakları asfaltladıklarını belirterek, “Selahattin başkanımızdan Allah razı olsun. Daha öncesinde bu mahalle topraktı ve vatandaş perme perişan haldeydi.  Sayın belediye başkanımız sağ olsun. Buraya alt yapı çalışması yapıldı. Arkasından da asfaltlama çalışması yapıldı. Mahallemizin eski olmasından dolayı sokakların dar olması çalışanlarımıza bir hayli zorluk verdi. Ama yinede çalışanlarımızdan da belediye başkanımızdan da ekibinden de Allah razı olsun. Sokaklarımız tertemiz oldu. İnşallah böyle hayırlı hizmetlerin devamını diliyoruz. Sayın başkanımıza da teşekkür ediyorum. Şu anda bizim İspendere şifalı içme sularının olduğu yerde de bir sokağımız var orası kalmış. Orayı da burayı bitirdikten sonra İnşallah oraya geçeceğiz Allah nasip ederse. Orası da tamamlandıktan sonra mahallemizin 4 tane sokağı var. Sokaklar tamamen yapılmış olacak” diye konuştu.

 

Mahalle sakinlerinden Muharrem Savan’da, tozdan ve çamurdan kurtulduklarını belirterek, “Allah devletten milletten razı olsun. Çamurdan sokaklarımızdan çıkamıyorduk. Rezillik diz boyu idi. Ama Allah razı olsun sokaklarımız asfaltlandı ve çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Bayram Orhan isimli mahalle sakini ise, “Çok zorlu bir süreçten geçtik. Buraları hep çamurdu zaten. Geçilemiyordu buralardan. Bayram olsun veya taziye olsun millet baya zorluk yaşıyordu. Devletimiz, Belediyemiz ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah kendilerini başımızdan eksik etmesin. Böyle bir çalışmayı inancınız olsun biz beklemiyorduk. Gördüğünüz gibi çok güzel oldu. Bizlerde bu durumdan mutluyuz. Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 

Mahalle sakinlerinden Mehmet Ali Memiş’te, Başkan Gürkan’a teşekkür ederek, “Belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Biz burada çamurdan çıkmıyorduk. Belediyemizden, muhtarımızdan bütün emeği geçenlerden Allah razı olsun. Çok çile çektik. Düşen bilir, düşmeyen bilmez. Burada neler çektik çamurdan dolayı.  Asfaltlama için olur mu olmaz mı diye düşünüyorduk oldu. Biz Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'dan razıyız. Allah razı olsun. Sebep olanlardan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu. 

 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom