Battalgazi Belediyesinin standı yoğun ilgi görüyor

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde başlayan Malatya Tanıtım Günlerinde yer alan Battalgazi Belediyesinin standı yoğun ilgi görüyor.

Battalgazi Belediyesinin standı yoğun ilgi görüyor Malatya

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayan Malatya Tanıtım Günlerinde yer alan Battalgazi Belediyesinin standı yoğun ilgi görüyor.

Malatya Tanıtım Günlerinde yer alan Battalgazi Belediyesinin standı vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Battalgazi Belediyesi standında, Battalgazi ilçesinin tarihi ve kültürel değerleri tanıtılıyor. Battalgazi Belediyesinin standını bazı bakanların yanı sıra, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ziyaret ederken, Başkan Gürkan ziyaretçileri ağırladı. Battalgazi Belediyesinin standına gösterilen yoğun ilgiden memnun olduğunu belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Tanıtım Günlerinin önemine dikkat çekerek, “Malatya Tanıtım Günleri yoğun geçiyor. Bakanlarımızın iştirakiyle açılışımızı gerçekleştirildik. Standlarımız ziyaret edildi. Stantlarımıza yoğun bir ilgi var. Özellikle Ankara’daki Malatyalılarımızın ve Malatya’ya gönül verenlerin ve Malatya’da çalışmış ama şimdi Malatya da olmayan, Malatyalı olmadığı halde Malatya’ya karşı büyük muhabbeti olan insanlarımızın yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalıyoruz. Ayrıca Malatya’da Valilik yapmış hemen hemen tüm valilerimizi stantlarımızı ziyaret etmeye davet ediyorum. Burada Malatya’ya olan sevgi ve muhabbetin güzel bir örneğidir diye düşünüyorum. Netice itibariyle buradaki tanıtım günlerinde Malatya’nın hem kültürünü, hem medeniyetini, hem değerlerini, hem ürünlerinin anlatılıp tanıtılması, Malatya’ya bir katma değer anlamında geri dönüş sağlayacaktır. Ben inanıyorum ki bu tür tanıtım günlerinde hem Malatya insanını tanıma noktasında, hem Malatya’nın medeniyet ve uygarlıktaki yerini tanıma noktasında, hem de Malatya’nın ürettiği değerleri, tarımsal, sanayi noktasındaki değerlerini tanımak ve değerlendirme anlamında onun daha sonra Malatya’ya vereceği katma değeri açısından fayda temin edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom