casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

BATTALGAZİ'MİZ MAZİMİZE LAYIK, İSTİKBALİNE HAZIRLANIYOR

Siyaset Haber Girişi : 04 Nisan 2017 23:26
BATTALGAZİ'MİZ MAZİMİZE LAYIK, İSTİKBALİNE HAZIRLANIYOR
MALATYA SANAL HABER

Bakan Tüfenkçi, "Birliği, beraberliği, kardeşliği ön plana çıkarmamız lazım. Güçlü meclis, güçlü yargı ve güçlü hükümetlerin olması için, hem zihinlerde hem de mekanlarda engellerin kaldırılması için, işte tam da bu yüzden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyoruz" dedi.

Deprem konutları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa değişikliği teklifini onaylamasının ardından yeni bir sürece giren Türkiye’nin 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili sürdürdüğü kampanya büyük bir yoğunlukla sürüyor. Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi yoğun programına rağmen memleketi Malatya'da ziyaretlerini hız kesmeksizin sürdürüyor. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oylaması kapsamında Battalgazi Belediyesinin düzenlemiş olduğu 'Engelsiz Yaşam Merkezi' temel atma töreni programına katıldı.

Engelsiz Yaşam Merkezi temel atma töreni esnasında Bakan Tüfenkçiye, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar,  AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve protokol üyeleri eşlik etti.   

BATTALGAZİ'MİZ MAZİMİZE LAYIK, İSTİKBALİNE HAZIRLANIYOR
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, " Engelsiz yaşam merkezimizin temelini atıyoruz. Yaklaşık 5 bin metre kapalı alana sahip bölgenin en modern engelsiz yaşam merkezi kampüsünü hayata geçiriyoruz.  Engelli vatandaşlarımızın, engelsiz bir yaşam sürebilmeleri adına, onların duygularına tercüman olabilmek biz şehrül eminlerin görevi. Sosyal Belediyecilik kapsamı içerisinde Battalgazi'miz mazimize layık, istikbaline hazırlanma noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

ENGELSİZ BİR TÜRKİYE İÇİN HEP BİRLİKTE 'EVET'
Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Çok önemli bir yaraya parmak bastığı için Selahattin Gürkan başkanıma teşekkür ediyorum. Bugüne kadar çok önemli reformlar yaptık. Bu reformlar arasında duaya en mazhar olan engelli kardeşlerimiz için yaptığımız çalışmalardır. Sosyal devlet kavramının içi 15 yıl öncesine kadar boştu. Biz bugün 45 milyon tl sosyal hizmetler için bütçe ayırıyoruz. 15 yıl boyunca engelsiz Türkiye inşa etmeye çalıştık. Ak yönetimlerin tamamı engelsiz, sosyal devlet anlayışıyla çalışıyor. Malatya'mızda otistik ve görme engelli çocuklarımız için modern okullar yapıyoruz. Türkiye'mizin önündeki engelleri kaldırmak için, vatan için, millet için, bayrak için, engellilerimiz, Malatya ve Battalgazi için 16 Nisan bütün engellerin kaldırıldığı tarih olacak. Engelsiz bir Türkiye için hep birlikte 'evet' diyeceğiz" şeklinde konuştu.

BELEDİYE OLARAK ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, " Engellilerimiz için belediye olarak elimizden gelen hizmetleri veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. Bu tesisin engelli kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

'EVET' DİYENLERİ DENİZE DÖKME DÜŞÜNCESİ GAFLETİNDELER

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "AK Parti olarak köhnemiş sistemleri aldık çöpe attık. Yerel hizmetlerde takdire şayan adımlar attık. Bu hizmetleri görüyor ve hissediyorsunuz. Engelli kardeşlerimizin hayat standartlarının kolaylaştırılabilmesi için eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Modern dünyada engelli kardeşlerimiz içinde oluşturulan dizaynları takip ediyoruz. Engelli kardeşlerimizin açılan bu tesislerle erişemediği hizmetlere ulaşmasını diliyorum. Demokrasimizin önüne bugüne kadar konan engellerin kaldırılması için önümüzde 18 maddelik değişim ve dönüşümün fırsatı var. 16 Nisan'da bu fırsatı evetlerimizle hayata geçirmeliyiz. CHP'li bir milletvekili bugüne kadar ülkede görülmemiş birlik ve beraberliğin olduğunu söylüyor.Cumhurbaşkanımıza güven endeksi yüzde 67'lerde. Bunu görmezden gelen bazı kesimler 'evet' cephesinde olan vatandaşlarımızı sanki Yunan yada Rum gibi görerek onları denize dökecekmiş benzetmeleri yapıyor. İnsanlarımıza dil uzatılıyor. Kimsenin kimseyi ötekileştirmeye hakkı yok ve buna meyil etmemeli. 15 Temmuza destek verenlerin bugün vatandaşımızı denize dökmek gibi bir gaflet içinde olduğunu görüyoruz" sözlerini kaydetti.

GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ YARGI VE GÜÇLÜ HÜKÜMETLER ZAMANI
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi,"Engelsiz Yaşam Merkezinin milletimize Battalgazi’mize, Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek başlamak istiyorum. Gerçekten enlerin Belediye Başkanı olan Selahattin Gürkan Battalgazi için, bölge için, ilimiz için önemli çalışmalar yapıyor.Bu tesisin kazandırılmasıyla birlikte önemli bir eksikliğin giderileceğini görüyoruz ve bu noktada başkanımızın gayretlerine teşekkür ediyoruz. Bizler de mümkün olduğunca bu tip yatırımların ilimize fazlalaşması noktasında her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.Büyükşehir Belediyemizin de yakın zamandan hayata geçireceği engelsiz yaşam merkezi Malatya'mız için gerçekten önemli bir yere sahip olacak" ifadelerini kullandı.

Biz engelleri kaldırmak için varız diyen Bakan Tüfenkçi," AK Parti hükümetleri olarak kurulduğumuz güden bu yana Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda biz hem siyasi engelleri hem de fiziki engelleri kaldırdık. Türkiye’yi engelsiz bir ülke konumuna getirmek için gece gündüz demeden çalıştık. Önemli olan fiziki engellerin kaldırılması değil zihinsel engellerin kaldırılmasıdır. Sizin zihinlerinizde bariyer varsa fiziki engelleri kaldırmanın bir önemi yoktur. Buradaki engelli kardeşlerimizin ben biliyorum ki zihinleri berrak, özgür, yaşam dolu, ülke sevdası dolu, vatan sevdası dolu. Biz bir yandan engelsiz yaşam merkezleri kurarken, terör örgütleri milletin önüne bariyerler koyarak, çukurlarla engeller çıkartarak hayatı yaşanmaz hale getirerek gerçekten millet iradesi üzerinde ipotek koymaya çalışıyor. Bugün Şırnak’ta 3 şehidimiz var. Cenap-ı Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin. O terör saldırısını da şiddetle ve nefretle kınıyorum. İşte biz burada engelleri kaldırırken insanların yaşam sevincini yeşertmeye çalışırken birileri de orada mayınlarla, bombalarla insanların yaşam sevincini söndürüyor. Allah’ın izniyle biz her türlü terör örgütüyle sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Onların kökünü kazıyacağız. Terör esasında insanlık suçudur. Terörün dini ve milleti olmadığını hep söylüyorduk. İnsanlığın teröre karşı tek vücut olması gerektiğini ifade ediyorduk. Rusya da yaşanan terör saldırısını gördünüz. Orada yapılan da insanlığa karşı yapılmış bir terör saldırısıydı. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyor ve saldırıyı nefretle kınıyoruz" şeklinde konuştu.

 

YouTube Haber arası

Terör nereden gelirse gelsin, kim adına yapılırsa yapılsın terörün her türlüsüne karşıyız vurgusunda bulunan Bakan Tüfenkçi," Siyaseti birleştirmek için, huzur için, barış için, kardeşlik hukukunu geliştirmek için 16 Nisan'da sandıklarda 'evet' oyu kullanmalıyız. Bizim millet olarak kalkınmamız lazım. Bunun için de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine 'evet' diyoruz. Bu sistemde yüzde 50+1 alamayan, toplumla uzlaşamayan, sistem içerisinde yer bulamayacak. Zira değerlerimizi temsil etmeyen Türkiye ortalamasını yakalayamayan hiç kimsenin iktidar olma şansı yok. Onun için 'evet' diyoruz. Birliği, beraberliği, kardeşliği ön plana çıkarmamız lazım. Güçlü meclis, güçlü yargı ve güçlü hükümetlerin olması için, hem zihinlerde hem de mekanlarda engellerin kaldırılması için, işte tam da bu yüzden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyoruz" ifadelerini kaydetti.