Besni’de 10 Kasım anma etkinliği

Adıyaman'ın Besni ilçesinde 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 79. yılı münasebeti ile tören düzenlendi.

Besni’de 10 Kasım anma etkinliği
Bölge
Adıyaman’ın Besni ilçesinde 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 79. yılı münasebeti ile tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program ile devam etti.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirel, "Tarihin görmüş olduğu en büyük devlet adamlarından ve askeri dehalarından olan Büyük Atatürk 57 yıllık kısacık ömrüne çok büyük zaferleri sığdırmış ender bir şahsiyettir.Onun büyüklüğünü ve dehasını bütün dünya kabul etmiştir. Öyle ki dünya liderleri onun büyüklüğü ve eşsiz dehası hakkında çok güzel sözler söylemişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük Atatürk’ü vefatının 79. Yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

Daha sonra Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi tarafından Besni merkez, belde ve köy ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen Atatürk konulu şiir yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Şiir yazma yarışmasında birinciliği Kesmetepe İlkokulu öğrencisi Mehmet Furkan Emre elde ederken, ikinciliği A.C. Yamazaki İlkokulu öğrencisi Büşra Karakuş, üçüncülüğü Gülüsüm İbrahim Erdemoğlu İlkokulu öğrencisi Duygu Aydıngüzel, dördüncülüğü ise Safyün Hatice Gölbaşı İlkokulu öğrencisi Eren Aktaş elde etti.

Ödül töreninin ardından Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan, Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde Atatürk Oratoryosu sunuldu.

Anma programına Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Besni Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Hakan Yonarkul, AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom