Biz bu yavruya ne diyeceğiz?”

Malatya’da cenaze yolunda can veren 7 kişiden 6’sı, defnedecekleri cenaze ile birlikte yan yana defnedildi.

Biz bu yavruya ne diyeceğiz?” Malatya

Malatya’da cenaze yolunda can veren 7 kişiden 6’sı, defnedecekleri cenaze ile birlikte yan yana defnedildi. Kazada yaralananların tedavileri sürerken küçük yaştaki bir çocuğun durumu ise yürekleri dağladı. Minik kız anne ve babasını kazada kaybetti ancak halen bunu öğrenmedi. Amca Salih Alptekin, yeğeninin anne ve babasının öldüğünü bilmediğini, sürekli onları sorduğunu belirterek, "Biz bu yavruya ne diyeceğiz? Anne ve babasının öldüğünü nasıl söyleyeceğiz?" ifadesini kullandı.

İstanbul’da ölen 92 yaşındaki Şerife Altekin’in cenazesini, geçtiğimiz Perşembe günü toprağa vermek için Malatya’ya götürürken kazada can veren 7 kişi yan yana defnedildi. Bilindiği gibi Darende’de yaşanan kazada Nesrin Alptekin (48), Cuma Alptekin (45), Zeynep Alptekin (35), Derya Alptekin (35), Gültaze Karaca (68), Mesut Akgün (38) ve Sevim Topay (58) hayatını kaybetti, 15 kişi ise yaralandı.

“ORTALIK MAHŞER YERİNE DÖNDÜ”

Kendisi kurtulan ancak eşi Nesrin Altekin’i (48) kaybeden emekli Emniyet Müdürü Abdulkadir Alptekin, “Her şey bin anda oldu ve ortalık mahşer yerine döndü. Midibüs önce sağ taraftaki istinat duvarına çarptı. Ardından savrulup sol tarafa devrilerek sürüklenmeye başladı. Yaralıları, ön camı kırarak çıkarttık ama midibüsün altında kalanları kurtaramadık” diye konuştu.

Hastanede tedavisi süren yaralılardan Zeynep Erkaya ise, “Allah’ım bu nasıl acı. Neye niyet ettik neyle karşılaştık” derken, Burhan Alptekin, “Kaza değil facia yaşadık. Ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ama bir felaket oldu” diye konuştu. Şerife Alptekin’in torunlarından Halis Alptekin ise, “Bir cenazeye hazırlık yaptık, 7 cenazeyi yan yana defnettik” dedi.

ANNE VE BABASININ ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

Küçük yaştaki Cennet Ezgisu Altekin yaralı kurtuldu ancak babası Cuma ve annesi Derya Alptekin’i kaybetti. Amca Salih Alptekin, yeğeninin anne ve babasının öldüğünü bilmediğini sürekli onları sorduğunu belirterek, “Biz bu yavruya ne diyeceğiz? Anne ve babasının öldüğünü nasıl söyleyeceğiz?” ifadesini kullandı. Alptekin çiftinin 3 çocuklarının daha olduğu öğrenildi.

TAHİR ÖZÇELİK BUSABAH GAZETESİ

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom