casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Burası Bodrum veya Çeşme değil, Sivrice

Kültür-Sanat Haber Girişi : 18 Haziran 2024 11:08
Burası Bodrum veya Çeşme değil, Sivrice
Türkiyenin yarımadası konumundaki Elazığın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölündeki plajlar Kurban Bayramında dolup taştı.Türkiyede derinliği ile ilk s
Türkiyenin yarımadası konumundaki Elazığın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölündeki plajlar Kurban Bayramında dolup taştı.
Türkiyede derinliği ile ilk sırada yer alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Hazar Gölünün kıyıları Kurban Bayramı tatili ve sıcak havaların etkisiyle tatilcilerin akınına uğradı. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman başta olmak üzere çevre illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeniyle tatil için Hazar Gölünü tercih etti. İki ada ve saklı kenti bulunan Hazar Gölü çevresi, apart otel, kamp çadır alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Hazar Gölünde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlar da sağlanıyor.

İzmirden gelmemize rağmen hiç aratmadı
Plajdaki yoğunluğa dikkat çeken tatilcilerden Buğrahan Sancak, İzmirden geliyorum, burada öğrenciyim. İkinci yılımı dolduruyorum. Geçen sene deprem dolayısıyla buraların bu mevsimini göremedik. Bu sene nasip oldu, buralara geldik. İzmirden gelmemize rağmen hiç aratmadı. Kalabalık, beklediğimden daha fazla ilgi var dedi.
Sivriceye ilk kez geldiğini dile getiren tatilcilerden Süleyman Özgün, Havalar çok ısındı. Buranın da böyle kalabalık olması güzel. Buraya ilk gelişim ama bu kadar kalabalık beklemiyordum diye konuştu.