Büyükşehir'de Ak Parti-Mhp İttifakı

1 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli yerel seçimleri için AK Parti ve MHP çalışmalarına hız verdi.

Büyükşehir'de Ak Parti-Mhp İttifakı Malatya

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aralarında Malatya’nın da olduğu büyükşehirlerde ittifak zemini arayacaklarını söyledi. Kulislere göre, kentte MHP’nin büyükşehir adayı çıkarmayacağı fakat ortak bir adaya destek vereceği belirtiliyor.

Ak Parti’nin MHP ile ittifak görüşmelerini sürdürüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aralarında Malatya’nın da olduğu büyükşehirlerde ittifak zemini arayacaklarını söyledi. Bahçeli, “Malatya dahil 29 büyükşehirde ittifak zemini arayacağız ama formül nasıl olacak, o konu görüşmelerin ardından netlik kazanır" diye konuştu. İttifakın olması halinde MHP’nin AK Parti Malatya büyükşehir belediye başkanı Haci Uğur Polat’a sıcak baktıkları kulislerde konuşmaya başlandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı içerisinde yapacakları çalışmalar ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan Acil Eylem Planını düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile basına ve kamuoyuna açıklamıştı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Acil Eylem Planı hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Polat, Büyükşehir Belediyesi olarak genel anlamda 314 proje hakkında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, halihazırda Eylem Planı Kitapçığı içerisinde bunlardan sadece 112 tanesine yer verdiklerini açıklamıştı

Her kesim tarafından destek gören, projelerini bir bir hayata geçiren Haci Uğur Polat Malatya sokaklarında şimdiden güvenoyu almış durumda. Başkan Polat için "5 ay gibi kısa vadede bu projeleri yapan 5 yıla neleri sığdırmaz" yakıştırması yapan Malatyalılar şimdiden yerel seçimler için beklentilerini dile döküyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom