Büyükşehir’deki intihar girişimini sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Büyükşehir’deki intihar girişimini sordu.

Büyükşehir’deki intihar girişimini sordu Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Malatya Büyükşehir Belediyesini eleştirerek bazı taleplerde bulundu.

Fazla çalışma mesailerinin, yemek paralarının kesilmiş olduğunu görüyoruz”

İl Başkanı Kiraz, Büyükşehir Belediyesinde çalışanların maaş ve diğer ödemelerinden kesintiler yapıldığını da ifade ederek, “Belediye başkanlarının yaptıkları işlerin faturasını işçiye, emekçiye kesilmesine de her zaman karşı durduk. Az öncede söyledik, doğru olan her şeyin yanındayız diye, fazla araçların azaltılması, yolsuzlukların yada kayıp paraların önüne geçilmesi doğru olan bu. Tasarrufu yapacaksan buraya bakacaksın ama gidip işinin maaşı, ekmeğinden kesiyorsan elbette hepimiz bunun karşısında dururuz. Belediye memurlarının 'Sosyal denge tazminatlarının' kesilmiş olduğunu görüyoruz. Yine biliriz ki, belirli çalışma saatleri vardır, bunun dışında bir mesai ücreti olur. İşçiyi, çalışanı fazla çalıştırıyorsan mesaisini vermek zorundasın. Fazla çalışma mesailerinin, yemek paralarının kesilmiş olduğunu görüyoruz. Tasarruf yapılacak birçok kalem vardır. Birçok kalem bulunmuştur, Ama birçok daha bulunabilecek kalem vardır. Tasarruf yapacaklarsa oralarda yapılsın" ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir’deki intihar girişimini sordu

Kiraz, basın toplantısında ayrıca gündeme gelmeyen geçtiğimiz günlerdeki intihar girişimini de ele aldı. Malatya Büyükşehir Belediye binasının en üstüne çıkara intihar etmek isteyen kişinin durumun çok fazla gündeme gelmediğini ifade eden Kiraz, “Belediye çalışanının neden belediye binasında intihara kalkıştığını merak ediyoruz. Bunu da çıkıp Belediye başkanı açıklamalıdır. Bir belediye çalışanı neden kendi çalıştığı kurumda intihara kalkışmıştır? Bunun mutlaka kamuoyuna açıklaması yapılmalıdır. Çünkü bu çok önemli bir konu ve durumdur. Gerçekten geçmişte AK Partili başkan ve yöneticilerin hiç birini bir birinden ayırmıyoruz. Kimisi ödüllendirildi milletvekili yapıldı, kimisi ödüllendirildi başka kurumlara getirildi hiç bunlarla ilgilenmiyoruz. Tabi belediyeyi ne hale soktukları çok açık ve net bir şekilde görünüyor. Onun için bir kaç konuda kamuoyu objektif bilgilendirilmelidir ve bu konuda bunların har vurup harman savurduğu alanlarda yapılmalıdır. Mutlaka bunun hesabı bu kişilerden sorulmalıdır. Gerek siyasi olarak, gerek belediyenin yeni yönetimi hukuki olarak bu hesabı geçmiş yöneticilerden sormakla mükellefti" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Turan @CHP kadar olamadınız

11 Temmuz 2019 17:05

Ak Parti ve Sarı Sendikalar bir CHP kadar olamadınız. Bu soruları soracak cesaretiniz keşke olsaydı.

Bir garip yolcu @Aklın yolu bir

11 Temmuz 2019 08:32

Dağ fare doğurdu malesef ak parti CHP nin bu gördüklerini göremiyor

Vatandaş @Şov yaptı

11 Temmuz 2019 08:04

Vatandaşın intihar girişimi şovdan başka bir şey değildi. İntihar etmek isteyen sessiz sedasız yapar bu işi.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom