Siyaset Haber Girişi : 30 Aralık 2021 22:04

Çakır 14,3 milyon liradan fazla hibe desteği verildi

Çakır 14,3 milyon liradan fazla hibe desteği verildi

 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Toprak Ana Kadın Kooperatifini ziyaret ederek,  kadın girişimcilerle bir araya geldi.  Burada konuşan Çakır, kadınların güçlendirilmesinde kooperatiflerin son derece önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, Biz AK Parti olarak üretim ve istihdam odaklı iş gücüne katkı sağlayan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağız” dedi. 

 

 

AK Parti olarak kooperatifleşme çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Çakır, tüm Türkiye’de kadın kooperatif sayısının her geçen gün arttığını anımsattı. 

 

Kadınların ekonomik hayata katılmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Çakır, bu noktada kadın kooperatiflerinin sağladığı katkıya dikkat çekti. 

 

Kadın kooperatiflerinin pek çok alanda faaliyet gösterdiğini aktaran Çakır,  kadınların güçlendirilmesinde kooperatiflerin son derece önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, “Kadınlar, kooperatifler aracılığıyla ekonomik güçlerini bir araya getiriyorlar. Kendi istihdamlarını oluşturabiliyorlar. Ürünlerine, hak ettiği değeri alabildikleri pazarlar oluşturabiliyorlar.

Dutpınar haber arası

Kooperatifleşme yoluyla, gelir düzeylerini ve yaşam kalitelerini yükseltebiliyorlar. Ailelerinin refahını artırabiliyorlar.  Hükümetimiz de bu noktada kadın kooperatiflerine çok önemli destekler sağlıyor.  Hibe desteğiyle kooperatifler adeta üretim merkezleri haline geldi. Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı kapsamında kadın kooperatiflerine 14,3 milyon liradan fazla hibe desteği verildi. Kadınlarımızın üretime dahil olması ekonomi açısından çok önemli. Kadınlarımız alın teri dökerek ortaya çıkardıkları ürünler ile hem evlerine hem de ülke ekonomisine katkı sunmuş oluyor. Biz, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli ayağının, kadın kooperatiflerimiz olduğunun farkındayız.  Biz AK Parti olarak üretim ve istihdam odaklı iş gücüne katkı sağlayan kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.