Çakır bizleri hiç unutmadı, çok vefalıdır

Darende ilçesini ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Çakır bizleri hiç unutmadı, çok vefalıdır Malatya

Darende ilçesini ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Beraberinde AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Darende ilçesine giden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, burada yapımı süren Hisarkale köprü çalışması, Nadir, Mehmet İzzet Paşa, Sayfiye ve Kılıçbağ mahallelerinde yapılan yol genişletme ve istinat duvar yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Bahse konu mahallelerde Büyükşehir olarak ciddi bir yol çalışmalarının olduğunu ifade eden Çakır, “İnşallah bu mahallelerimizin yolları asfalt yapılacak. Bu çalışma sürecinde ulaşımda sıkıntılar yaşanmış olabilir ama vatandaşlarımızın hoşgörüsü bizleri mutlu etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan merkezi geliştirirken, kırsala da büyük yatırım yapmaktayız. Kırsalda geri kalmışlığı ortadan kaldıracağız, hizmeti Malatya’mızın en ücra köşesine ulaştıracağız” şeklinde konuştu. Çakır, ayrıca Hacılar Mahallesinde yapımı tamamlanan köprünün de tamamlanarak hizmete açıldığını söyledi. Başkan Çakır daha sonra doğup büyüdüğü Kılıçbağı Mahallesinde de akrabalarını ve komşularını ziyaret etti. Çat kapı komşu ziyareti de yapan Başkan Çakır’ı karşılarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Başkan Çakır’a sarılan vatandaşlar, “Çakır bizleri hiç unutmadı, çok vefalıdır. Allah daha güzel makamlar, daha güzel hizmetler nasip etsin” dedi.

Burada konuşan Çakır ise “Memleketimize hizmet yolunda yürürken, gölgelerinde yol aldığımız değerli büyüklerimizi, doğup büyüdüğümüz yerlerde ziyaret ettik. Dua aldık. Geçmişi solumak, çocukluğumuzun masumiyet havasını teneffüs etmek en büyük haz. Sıla-i Rahim’de bereket vardır müjdesine ulaşmak niyetiyle buralardayız" şeklinde konuştu. AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise belediye sosyal tesislerinde Başkan Ahmet Çakır’a gül takdim ederek “30 yapraklı gül şehri Darende’de yetişen ve Malatya’mıza hizmet ederken gecesini gündüzüne katan başkanımıza 30 yapraklı gül şehrinde gül takdim ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Çakır’ın Darende gezisine AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Darende Belediye Başkan vekili Murat Doğan ve Başkan Yardımcısı Ahmet Delibaş’da eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom