Çamura saplanan yolcu otobüsünü traktörle kurtardılar

Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı Ekingölü köyüne cenazeye gidenleri taşıyan yolcu otobüsü dönüş yolunda çamura saplandı. Vatandaşlar çamura saplanan yolcu otobüsünü kurtarmak için dakikalarca uğraşırken, otobüs bulunduğu yerden traktör yardımıyla kurtarıldı.

Çamura saplanan yolcu otobüsünü traktörle kurtardılar
Bölge
Sivas’ın Hafik ilçesine bağlı Ekingölü köyüne cenazeye gidenleri taşıyan yolcu otobüsü dönüş yolunda çamura saplandı. Vatandaşlar çamura saplanan yolcu otobüsünü kurtarmak için dakikalarca uğraşırken, otobüs bulunduğu yerden traktör yardımıyla kurtarıldı.

Hafik ilçesine bağlı Ekingölü köyüne İstanbul’dan yolcu otobüsüyle yakınlarının cenazesine gelenler dönüşte köy yolunun toprak olması nedeni ile çamura sağlandı. Arka lastikleri tamamen çamura batan otobüsü kurtarmak isteyen şoför uzun süre uğraş verdi. Şoför kendi imkanları ile kurtulamayacağını anlayınca çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Otobüsü kurtarmak isteyen vatandaşlarda otobüsün tekerlerinin altına taş doldurarak dolgu çalışması yaptı. Uzun uğraşlar sonrası tekerlerin altı taşlarla dolduruldu ve bir traktör tarafından çekilerek kurtarılmaya çalışıldı. Traktörün kurtarma operasyonu yaptığı sırada vatandaşlarında traktörün önüne binerek destek vermek istemeleri ise dikkat çekti. Uzun uğraşlar sonrası yolcu otobüsü bulunduğu yerden traktöründe yardımıyla kurtarıldı. Vatandaşların bu zorlu mücadelesi ise çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom