Çelikhan İlçe Emniyet binasının açılışı yapıldı

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yapımı tamamlanan Çelikhan İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının açılışı yapıldı.

Çelikhan İlçe Emniyet binasının açılışı yapıldı
Bölge
Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde yapımı tamamlanan Çelikhan İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının açılışı yapıldı.

Eski hizmet binasının yetersizlik ve depreme dayanıklı olmadığı gerekçeyle yıkım kararı alınmıştı. Yıkım kararı alınan hizmet binası yerine Çelikhan İlçe Emniyet Amirliğine yeni hizmet binası yapılıp açılışı yapılarak faaliyete geçirildi. Dualarla açılışı gerçekleştirilen Çelikhan İlçe Emniyet Amirliği hizmet binasının açılış törenine, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Çelikhan Belediye Başkan Vekili Orhan Altınışık, İlçe jandarma komutanı Jandarma Üsteğmen Alper Şentürk, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan, Pınarbaşı Belde Başkanı Mehmet Çalğan, Kurum amirleri, muhtarlar, esnaf ve halk katıldı. Açılış töreninde konuşan Çelikhan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, “Biz size hizmet için varız. Halkını mutlu eden ve insana yaşama fırsatı veren bir devlet için insanı yaşat ki, devlet yaşasın. Toplumsal huzur ve refahın temini ve devamlılığını Allah’tan diliyorum. İlçemizde hizmet için gayret göstereceğiz. Bu hizmet binası yapımında emeği geçen herkese teşekkür eder hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper ise yaptığı konuşmada, yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür ettiğini dile getirdi. Vali Nurullah Naci Kalkancı ise konuşmasında, “Çelikhan’a ilk ziyaretim. Vatandaşlarımızın canı ve malını korumakla görevli polis teşkilatımızın yeni binasının açılışını yaptık, inşallah huzurumuz daim olur. Çelikhan ismi gibi sağlam çıkmış ve her zaman devletten yana olmuştur. Siz bu sağlamlıkla adınızı tarihe yazdınız. Kale gibi devletin yanında güveniniz tamdır. Tütün konusunda müsterih olun sizler mağdur edilmeyeceksiniz gerekli yasal zemin ve değişikliklerden sonra sizler için gerekli adım atılacak. Sizlerki geçen süre içerisinde provokatörlere prim vermediniz yasal olarak hakkınızı beklediniz buda size iyi bir artı getirdi. Çelikhan ilçesi Devletine milletine bayrağına dinine bağlı kişilerdir sizler rahat edin gerekli adımlar atılacaktır. Yeni Emniyet binanız hayırlı olsun Allah şer güçlere fırsat vermesin bu binada görev yapacak olan arkadaşlarda kazasız belasız görev yapmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çelikhan Müftüsü Murat Kurt tarafından edilen dualarla kesilen kurbanlık ve kurdele ile birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı tarafından açılışı yapıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom