Gündem Düzenleme Tarihi : 03 Ocak 2021 12:47 Haber Girişi : 03 Ocak 2021 12:48

Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır

Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Malatya’da 16 yaşında engelli bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu iddiaları hakkında “Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır” dedi.  

Eryaman haber arası


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Malatya’da 16 yaşında engelli bir kız çocuğuna cinsel istismar edildiğine ilişkin yapılan paylaşımlar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 25 Aralık 2020 tarihinde aldığı ihbar üzerine engelli kızın yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapıldığı bildirildi. Çocuğun ivedi olarak devlet koruması altına alındığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON


“Yine aynı gün, konuyla ilgili kolluk ve adli merciler soruşturmasına başlamıştır. Çocuğumuz kuruluş bakımında ihtiyaç duyduğu psikososyal desteği almaya devam etmektedir. Adli süreç Bakanlığımız tarafından takip edilecektir.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.