Siyaset Haber Girişi : 12 Mart 2019 21:08

Cömertoğlu Kamu kaynaklarını millet için kullanmayan haindir

Cumhuriyet Halk Partisi (

“Bir yerel seçime giriyoruz, savaşa değil” diyen Ağbaba, “ Bir beka meselesi yok. Haluk Cömertoğlu Arapgir’de 10 yıl belediye başkanlığı yapınca iyiydi de CHP’den başkan adayı olunca mı kötü.” Dedi.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arapgir ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı. Beraberinde Arapgir Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Haluk Cömertoğlu ile birlikte Konducak, Sipahiuşağı, Çakırsu, Bostancık, Boğazlı, Günyüzü, Aktaş, Onar, Alıçlı, Eskiarapgir, Yazılı, Taşdelen, Esikli, Ulaçlı, Deregezen, Kaynak ve Pacalı mahallelerini ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istedi.

ŞU PARTİYE OY VERİRSENİZ HAİN OLURSUNUZ ANLAYIŞINI KABUL ETMİYORUZ

Ziyaretler esnasında konuşan Arapgir Belediye Başkanı ve başkan adayı Haluk Cömertoğlu “Yük alan bir toplum muyuz, yükü azaltan mıyız?  Ülkenin birlik ve beraberliğine seçim meydanlarında konuşulan dille zarar veriliyor. Bir yerel yönetim seçimine gidiyoruz. Adaylardan en layık olanını belirlemek için oy kullanılacak. İnsanları vaat et, kandır, yönet politikası ile yönlendiriyorlar.’Oy vermezseniz size hizmet vermeyiz’ politikasına inat, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kamu kaynaklarını millet için kullanmayan haindir. Ötekileştirmek yok, sen ben yok, bu coğrafya da biz olabilmek için, daha çok üretmek için, ürettiğimizi paylaşmak için çalışacağız. Tepeden atamalarla, kişisel çıkarlarla, damat ilişkisiyle, teşkilat ilişkisiyle, kişisel ilişkilerle, birbirine bağlanan sistemlerle, şu partiye oy verirsen hain olursun anlayışını kabul etmiyoruz. Ben millet adına bir temsilciyim, Arapgir adına bir sözcüyüm. Yeni dönemde de halkımızın kararına saygı duyacağız” ifadelerini kullandı.

HALUK BAŞKANLA ARAPGİR’E HİZMET EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada; “Haluk başkan ile beraber Arapgir’e hizmet edeceğiz. Arapgir’e ve büyükşehir’e belediye başkanı seçeceksiniz. Cumhurbaşkanı seçmeyeceksiniz. Diğer adaylar da başka partiye oy verenler de bizim düşmanımız değil. Arapgir’de yaşayan herkes bizim kardeşimiz.Cömertoğlu’yla 34 yıllık bir geçmişimiz var. Bizi bir araya getiren daha güzel ve yaşanabilir Arapgir’i ortaya koymak için” dedi.

 

 

 

BEKA MESELESİ DİYE BİR ŞEY YOK. CUMHURBAŞKANI SEÇMEYECEĞİZ

“Bir yerel seçime giriyoruz, savaşa değil” diyen Ağbaba, “ Bir beka meselesi yok. Haluk Cömertoğlu Arapgir’de 10 yıl belediye başkanlığı yapınca iyiydi de CHP’den yapacağı için mi kötü. Arapgir’i alıp başka bir ile mi bağlayacak? Karar başımızın üstünde. ‘CHP kazanırsa parayı nereden alıp hizmet yapacak’ diyorlar. Arapgir’e nüfusuna göre para gelecek. Kim seçilirse seçilsin Arapgir’e İller Bankasından gelecek para aynı. Kadıköy mü, Ümraniye mi gelişmiş? Kadıköy’ü biz yönetiyoruz. Bakırköy’mü, Fatih mi gelişmiş? Eskişehir belediyesini CHP yönetiyor. Osmanlı’nın kurulduğu es eski şehirlerimizden biri olan Bursa’yı ise AKP’li belediye yönetiyor. Bir Bursa’ya bakın, Bir Eskişehir’e. Muhalefetteki belediye nasıl AKP’li belediyeleri geçmiş? Kul hakkı yemezseniz, daha çok hizmet verirsiniz. Arguvan’a ne yaptıysak Arapgir’e de onları yapacağız. Ataşehir Belediye başkanımız hemşehrimiz Battal İlgezdi’nin sözü var. Yılmaz Büyükerşen benim üniversiteden hocam. O da fikirleriyle bizlere destek verecek. Bizim siyasi tercihlerimde bir şey yaparken, kendi akrabalarımı bir yere getirmek yok. İŞKUR listelerini hazırlarken bile Haluk Cömertoğlu’na adaletli yap diyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

BURADA YAŞAYAN İNSANLARIN GÜNAHI NE?

Dutpınar haber arası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Genç bir çocuk önümü kesti, ‘25 gündür su gelmiyor, banyo yapamadık’ dedi. Burada yaşayan insanların günahı ne? Kamu kaynaklarının düzenli bir şekilde halka ulaştırılması lazım. Yaylacılık yapan insanların devlet ellerini öpmesi lazım. Çok zor şartlarda üretim yapılıyor. Sarıçiçek veya Göldağ Yaylasında çadırdaki yapılan şey, Malatya Organize Sanayisinde yapılan üretimden daha kutsal. Devlete yük yok. Yol yok. Su yok. Tırnaklarınızla kazıyarak ülke ekonomisine katkı sunuluyor.  Dünyanın en çalışkan insanlarının yaşadığı ülkede her şey ithal edilir hale gelmiş. Soğan ithal ,pirinç, mercimek, saman bile ithal. Niye üretimi unutturdular. Türkiye’de zenginleşenler üreticiler değil, Sümerbank’ın yerini alanlar, TEKEL’in yerini alanlar,halin yerini alanlar. Bir tane çiftçi zengin olmuyor. Arapgir’de çok güzel bir ekip oluşmuş. Haluk Cömertoğlu’na teşekkür ediyoruz. Hem Haluk Cömertoğlu için hem Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Soner Gökçe’ye oy istiyoruz” dedi.