Değerler Eğitimi programının konuğu Prof. Dr. Gezer oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'Değerler Eğitimi' programı kapsamında Özel Malatya Yeni Hamle Kolejinde konferans düzenlendi.

Değerler Eğitimi programının konuğu Prof. Dr. Gezer oldu
Bölge
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Değerler Eğitimi’ programı kapsamında Özel Malatya Yeni Hamle Kolejinde konferans düzenlendi.

‘Şahsiyetli İnsan Olmaktı” konulu konferansa konuşmacı olarak BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer katıldı. Şahsiyetin bir kimsenin kendisine özgü belirgin manevi ve ruhi özellikler olduğunu ifade eden Gezer, “İnsanların bir kişiliği vardır. Kişiliğimiz bizi başkalarından ayırır. Şahsiyetli olmakla kastedilen kişilik sahibi olmaktır. Şahsiyetli insan deyince ülkemizde ve dünyada birçok ünlü isim vardır. Bunlar öyle güzel işler yapmışlardır ki yaşadıkları coğrafyanın kaderini değiştirmişlerdir” dedi.

Konuşmasında şahsiyetli isimlere de örnek veren Gezer şunları söyledi:

“Örnek verecek olursak Devlet başkanlığı alanında Turgut Özal, hayatını bin bir zorlukla idam ettirmesine rağmen vatanım için parayla şiir yazmam diyen şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Müslüman siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolmx gibi isimlerdir. Bu insanlar idealleri ve davaları uğruna yaşamları boyunca onca zorluklarla karşılaşmalarına rağmen hiçbir zaman pes etmemişler, vazgeçmemişlerdir”

Program sonunda ise söz alan Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Polat Kaya, yoğun iş temposuna rağmen kendilerine zaman ayıran Gezer’e teşekkür ederek çiçek verdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom