• Yeşilyurt Belediyesi / Haber Detay Üst
Eğitim Düzenleme Tarihi : 24 Temmuz 2020 09:53 Haber Girişi : 24 Temmuz 2020 09:58

Diploman mesleğin olsun

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan protokol kapsamında Türkiye genelinde 103 mesleki ve teknik lise proje okulu olarak belirlendi.

Proje kapsamında Malatya’da Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje ortağı olduğu okul; Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.
Devam eden LGS tercih döneminde projenin tanıtımı için Malatya Park AVM’de tercih standı açıldı.
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tercih standını ziyaret etti.
Ziyarette Malatya Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Ali Avşar, Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyesi Celal Abbas Karaduman, Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Özdemir, Malatya TSO Meclis Üyesi Erdal Uslu ve Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Suat Kılıç da hazır bulundu.
“MALATYA TSO’NUN OKULUMUZA KATKISI BÜYÜK”
Ziyaret sırasında açıklama yapan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercihleri 20 Temmuz Pazartesi günü başladı, 29 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’da sona erecek. Tercih süreci devam ederken bizlerde bu süreçte öğrenci ve velilerimize rehberlik sunuyoruz. Bugün de TSO Başkanımız ile birlikte Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tercih standını ziyaret ediyoruz. Okulumuz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan protokol kapsamındaki 103 okuldan birisi. Malatya TSO’nun okulumuza verdiği destek en üst düzeyde. Okulumuzun tercih tanıtım standı sadece AVM’de değil ilimizin muhtelif yerlerinde var. TOBB’a ve Malatya TSO’ya okulumuza verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Malatya TSO sadece proje okuluna değil ilimizdeki tüm mesleki ve teknik liselerimize desteklerini esirgemiyorlar. Gençlerimiz 18 yaşına geldiklerinde ileride yapacakları mesleği kafalarında oluşturmuş ve o konuda nitelikli bir eleman olmak istiyorlarsa mutlaka meslek liselerimizi tercih etsinler” dedi.
SADIKOĞLU: “DİPLOMAN MESLEĞİN OLSUN” PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ
Mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre eden projenin önemli olduğunu ifade eden Başkan Sadıkoğlu, şunları söyledi; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan protokol kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim döneminde başlatılan “Diploman Mesleğin Olsun” projesinin ikinci yılındayız. Proje kapsamında TSO olarak desteklediğimiz okulumuz Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tercih standını ziyaret ediyoruz sayın Milli Eğitim Müdürümüz ile. Türkiye genelinde 103 mesleki ve teknik lise proje okulu olarak belirlendi. Proje kapsamında Malatya’da daha ileri seviyede eğitim görmesi ve iş dünyasına daha nitelikli bir katkı sunması adına okulumuza birtakım imkanlar sunuluyor. Nitelikli fabrikalarda staj, Avrupa’da staj, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi akademik desteği ve İngilizce dil eğitimi bu imkanlardan bazıları. Bizler Malatya TSO olarak, proje kapsamında Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni en yüksek puanla tercih edecek 9’uncu sınıf öğrencimize ve 10, 11, 12’inci sınıfta okul birincisi olan öğrencilerimize aylık burs veriyoruz. Sayın TOBB Başkanımızı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun göstermiş olduğu kararlılık ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un da projeye olumlu bakış açısıyla projemiz başladı ve ciddi seviyelere ulaştı. Malatya TSO olarak proje okulumuz olan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim çalışmalarına destek oluyoruz. Okulumuzla ilgili TSO olarak kurmuş olduğumuz bir proje yürütme kurulumuz var. Bu kurul gerekli tüm çalışmaları yapıyor. Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı Bey de reel hayatın ve iş insanlarının başarıya ulaşabilmesi için mesleki eğitimin önemine inanan birisi. Sayın Müdürümüze, yardımcılarına ve okul yöneticilerine de teşekkür ediyorum”

Battalgazi Belediyesi / Haber Detay Üst

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.