Doğu Anadolunun Yerel Yönetim Sorumluluğu Çakırda

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Doğu Anadolunun Yerel Yönetim Sorumluluğu Çakırda

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Mart 2019'da yapılacak seçimler öncesi Çakır’a verilen bu kritik görev, belediye başkanlarının performans raporları ve değerlendirmesi üzerinden önemli bir görev görülüyor.

DOĞU ANADOLU’DAKİ BELEDİYELERDEN SORUMLU

Malatya’da iki dönemdir belediye başkanlığını yürüten ve kenttin büyükşehir olma sürecinde imzası olan ve 24 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen Ahmet Çakır’ı, Başkan Erdoğan AK Parti Genel Merkezde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirdi. Çakır, Doğu Anadolu bölgesindeki büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyelerinden sorumlu olacak.

BÖLGEDEKİ BELEDİYELER HAKKINDA RAPOR TUTACAK

Çakır, bölgedeki belediyelerle ilgili belediye başkanlarının, tahsis edilen kamu kaynaklarını nasıl kullandıkları, tercihleri, öncelikli yatırımları, bütçe dengeleri, personel harcamaları gibi yönetim anlayışıyla ilgili kararlarını inceleyecek. Bölge halkından, teşkilattan ve milletvekillerinden gelen bilgi ve belgeleri değerlendirmeye alacak.

BAŞKANLARIN BELİRLENMESİNDE ETKİLİ OLACAK

Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili önümüzdeki aylarda başlayacak temayül yoklamalarını da yakından takip edecek olan Ahmet Çakır, halkın sevdiği, beğendiği veya halkın beğenisine sunulduğunda büyük teveccüh alacak olan, dürüstlük, güven ve toplumu birleştirecek, kucaklayacak adayların belirlenmesinde etkili olacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom