Dolandırıcı Malatya’da Yakalandı

Bir parkta oturan Mehmet M.’nin yanına adres sorma bahanesiyle gelen 3 şahıs, bir süre sohbet ederek

Dolandırıcı Malatya’da Yakalandı Gündem

Adıyaman’ın Besni ilçesinde 3 dolandırıcı, içerisinde 40 bin liralık cep telefonu olduğunu söyledikleri ancak sahte telefonların bulunduğu kutuyu verdikleri vatandaşın 20 bin lirasını dolandırdı.
Edinilen bilgiye göre, Besni ilçesinde bir parkta oturan Mehmet M.’nin yanına adres sorma bahanesiyle gelen 3 şahıs, bir süre sohbet ederek ellerinde 40 bin TL değerinde telefon olduğunu ve acilen paraya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Paraya sıkıştıklarını dile getiren M.İ., H.A. ve E.A., ellerindeki 40 bin TL değerindeki telefonu 20 bin TL’ye satabileceklerini ve alıcıya ihtiyaç duyduklarını söyledi. Dolandırıcıların yaptığı konuşmalara aldanan Mehmet M., 20 bin TL parayı alarak dolandırıcılara teslim etti. Mehmet M., dolandırıcıların kendisine verdiği ve içerisinde çok sayıda telefonun olduğu söylenen koliyi alarak parktan ayrıldı. Bir süre sonra koliyi açan Mehmet M., koli içerisinden 3 adet sahte telefon ile 1 şişe su çıkınca dolandırıldığını fark etti. Mehmet M., durumu polis ekiplerine bildirdi.
Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştiren şahıslardan M.İ. Malatya’da yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri kayıplara karışan H.A. ve E.A.’nın da yakalanması için çalışma başlattı.
Öte yandan, M.İ.'nin 36 dosyasının, H.A.'nın dolandırıcılıktan 24, kasten yaralamadan 2, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanmaktan 1 ve trafik güvenliğinden de 1 dosyasının olduğu, E.A.'nın ise dolandırıcılıktan 5 ve uyuşturucudan ise 1 dosyasının olduğu öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom