casino siteleri

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta'dan Malatya'ya müjde

ÇEVRE Haber Girişi : 10 Mayıs 2024 20:18
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta'dan Malatya'ya müjde
DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta'dan Malatya'ya müjde

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Malatyada İspendere Barajı işinin ihale sürecinin tamamlandığını ve iş yapım sözleşmesinin imzalandığını açıkladı.

Deprem konutları


Malatyanın Battalgazi ilçesinde bulunan İspendere Barajı yapım işinin ihale işlemlerinin tamamlanarak yapım sözleşmesinin imzalandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta Projenin ihale süreci tamamlanmış olup, işin yapım sözleşmesini imzaladık. Projenin tamamlanması ile 750 dekar tarım arazisi cazibeli, basınçlı borulu sulama şebekesi ile modern sulama yapılarak ekonomiye ve bölge halkına katkı sağlayacaktır.Projenin Malatya ilimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.Genel Müdür Mehmet Akif Balta, İspendere Barajının Malatya il merkezinin 24 kilometre doğusunda bulunan Bulutlu Mahallesinin sınırları içerisinde yer aldığını belirterek, "Bekçüç Deresi üzerinde yer almaktadır. Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde, temelden 50.3 metre yüksekliğinde ve 634 bin metreküp depolama kapasitesi ile 750 dekar tarım arazisi sulanarak milli ekonomiye yıllık 6 milyon TL zirai gelir artışı sağlanacaktır ifadelerine yer verdi.


750 dekar cazibeli ve basınçlı borulu sulama şebekesi ile modern sulama yapılarak ekonomiye ve bölge halkına katkı sağlayacağını ifade eden Balta, projenin sözleşme bedelinin ise 277 milyon 229 bin 977 TL olduğunu söyledi.

Esenlik haber arası


Baraj sulamasından faydalanacak yerleri de dile getiren Balta, projenin tamamlanması ile İspendere ve Bulutlu mahallelerinde sulama yapılacağını söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.