Erol Bulut'tan Hıncal Uluç'a cevap

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, takımına defansif futbol oynattığı yönündeki eleştirilere cevap vererek, Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor.

Erol Bulut'tan  Hıncal Uluç'a  cevap Spor

Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, takımına defansif futbol oynattığı yönündeki eleştirilere cevap vererek, "Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor. Çünkü futbolu bilen, izleyen, yıllardır içerisinde olan kişi neyin nasıl oynandığını, elindeki kadrolara göre nasıl oynanması gerektiğini çok iyi bilir” dedi.

Nurettin Soykan Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erol Bulut, önemli açıklamalarda bulundu.“İyi başardığımızı düşünüyorum”

Başakşehir’in kalitesini ve iyi futbol oynadığını bildiklerini belirten, "Zor bir maç olacağını biliyorduk. Medipol Başakşehir’in kalitesini, pasa yönelik oynadıklarını, paslarla kanatlara inmek ve pozisyon bulmak istediğini biliyorduk. Tüm hafta o şekilde çalıştık ve bunu da çok iyi başardığımızı düşünüyorum. Sonuçta burada diğer takımları konuşacak değilim. Biz Evkur Yeni Malatyaspor olarak sahada ne yapıyoruz, bu önemli" diye konuştu.“Daha iyi oynayacağız”

Ekibiyle Evkur Yeni Malatyaspor’un başında bir sene olduğunu anımsatan Bulut, şunları söyledi:

"Bir senedir ekibimle çalışıyoruz. Çok iyi işler başardığımızı düşünüyorum. Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Geldiğimde de söylemiştim; defanstan başlayarak, hücumda daha etkili olmaya yol almaya çalışacağız. Defans anlamında gerçekten iyi işler yapıyoruz. Hücum anlamında kendimizi biraz daha geliştirmemiz lazım. Nasıl, kale önünde bulduğumuz pozisyonları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Buna da her geçen gün çalışıyoruz. Süre geçtikçe daha iyi olacağımızı düşünüyorum."“İyi şeyler yaptığımız için eleştiriliyoruz”

Bulut, bir gazetecinin, "Oynattığınız futbol bazen eleştiriliyor, siz ne eleştiriler hakkında ne diyeceksiniz?" sorusuna, "Bence iyi işler yaptığımızdan dolayı yorumlar bu şekilde geliyor. Çünkü futbolu bilen, izleyen, yıllardır içerisinde olan kişi neyin nasıl oynandığını, elindeki kadrolara göre nasıl oynanması gerektiğini çok iyi bilir. Medipol Başakşehir ile ilgili bir örnek vereyim. 2014 yılında görev yaptım, üç sene boyunca. Orada ilk iki senemiz nasıl geçti, şu an Başakşehir Kulübü oyun ve takım olarak nerede herkes ona bir baksın. Gereken cevabı zaten oradan almış olacaklar" yanıtını verdi."Ligde herkes herkesi yenebiliyor"

Bulut, hafta sonu sahalarında oynayacakları Demir Grup Sivasspor maçıyla ilgili ise, "Ligde herkes herkesi yenebiliyor. Gerçekten bu sene zor geçiyor. İyi geçtiğini düşünüyorum. Çünkü alt sıralardaki takımlarda gerçekten iyi futbol oynuyorlar. Gol pozisyonuna giriyorlar. Üst sıralarla puan farkı çok fazla yok, alt sıralarla da yok. Ama bu sezon ligin bu şekilde geçeceğini düşünüyorum. Biz, her takımdan puan ve puanlar almak için çıkıyoruz. Bu hafta sonu da 3 puan almak için çıkacağız. Ona göre çalışmalarımızı yapacağız. İyi futbolla inşallah bunu başarırız" diye konuştu.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom