casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Fakülte birincisi depremzedeye beklenmedik sürpriz

Eğitim Haber Girişi : 17 Mayıs 2024 16:13
Fakülte birincisi depremzedeye beklenmedik sürpriz
Sivasta okuduğu üniversitede fakülte birincisi olan depremzede Seyran Şenol, beklenmedik sürpriz karşısında duygu dolu anlar yaşadı.Sivasta okuyan Seyra
Sivasta okuduğu üniversitede fakülte birincisi olan depremzede Seyran Şenol, beklenmedik sürpriz karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

Sivasta okuyan Seyran Şenol (24), 6 Şubat 2023 tarihinde asrında felaketi olarak nitelendirilen depreme ailesi ile birlikte Malatyanın Doğanşehir ilçesi Dedeyazı köyünde yakalandı. Şenolun evi ağır hasar aldı ve daha sonra yıkıldı. Okuma azminden vazgeçmeyen Şenol, eğitimi için tekrar Sivasa geldi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde öğrenimini sürdüren Şenol, deprem psikolojisini atlatamasa da fakülteyi birincilikle bitirerek herkesin takdirini topladı.

Mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşandı
Şenol, ailesinin mezuniyet törenine katılamayacağı için oldukça üzülünce devreye üniversite yönetimi girdi. Anne Hanım Şenol ve ablası Deniz Şenolu Malatyadan alarak kente getiren yönetim Şenola sürpriz yaptı. Şenol, diplomasını alacağı sırada anne ve kız kardeşini karşısında görünce duygu dolu anlar yaşadı.

Ağlatan sürpriz
Seyran Şenol, ailesini törende görünce çok mutlu olduğunu ifade ederek, Ailem geldiği için çok mutlu oldum. Üzüldüm ama belli etmedim. Görünce çok mutlu oldum. İnşallah herkesin gönlüne göre olur. Depremi yaşayan ve sevdiklerini kaybeden herkese Allah rahmet eylesin dileklerimi iletiyor, başsağlığı diliyorum. Çok zor bir süreçti. Aynı zamanda derslerimi uzaktan takip etmek beni çok zorladı. Ben yine de mücadeleme devam ettim dedi.

Depremde bile sürekli ders çalıştı
Anne Hanım Şenol, kızının depremde bile ders çalıştığını söyleyerek, Çok mutluyum kızımla gurur duyuyorum. Kızım azmini biliyordum, birinci olmasını bekliyordum. Depremde bile sürekli ders çalıştı. O yüzden çok mutlu oldum, gurur duydum diye konuştu.

Günlerdir onu kandırmak için uğraştık
Abla Deniz Şenol ise kardeşinin geleceklerinden haberi olmadığına değinerek, Bende lisans mezunuyum, kendi mezuniyetimde bu kadar heyecanlanmamıştım. Sürpriz yaptık, haberi yoktu. Günlerdir onu kandırmak için uğraştık. Sonunda da buraya geldik. Gerçekten çok heyecanlıyım, onunla da gurur duyuyorum. Babam şu an gelemedi, biliyorum ki o da çok üzüldü. Ama biz onun yanındayız. Babamın da onunla gurur duyduğunu unutmasın şeklinde konuştu.