Fendoğlu ilk defa açıkladı

Haberi duyduğu zaman Abdullah Gül Parkı’ndan kanalboyuna koşarak gittiğini Fendoğlu ilk defa açıkladı

Fendoğlu ilk defa açıkladı Siyaset

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Bölge Trafik İstasyonunun yerini zamanında amcası Şehit Hamit Fendoğlu’nun karşılıksız verdiğini söyledi. Fendoğlu ailesi olarak İçişleri Bakanlığı’ndan talepleri olduğunu kaydeden Milletvekili Fendoğlu, “Beklentimiz şudur; oranın adının Şehit Hamit Fendoğlu Bölge Trafik İstasyonu olmasıdır” dedi.MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Vuslat TV’de katılığı Gündem Ötesi programında, 41. ölüm yıldönümünde amcası Şehit Hamit Fendoğlu’nu anlattı.

AMCASI FENDOĞLU’NU ANLATTI

17 Nisan 1978 tarihinde gönderilen bir hediye paketinin patlaması ile gelini ve iki torunuyla şehit olan Hamit Fendoğlu’nun hayatını kaybettiğinde 18 yaşında olduğunu belirten Milletvekili Fendoğlu, o gün yaşadıklarını duygulu gözlerle anlattı.

“KOŞARAK GİTTİM”

Şuan ki Abdullah Gül Parkı’nun bulunduğu yerden, patlamanın olduğu kanalboyundaki amcasının evine koşarak geldiğini anlatan Milletvekili Fendoğlu, gördüğü manzaranın gözünün önünden hiç gitmediğini söyledi.

“HAMİDO ÇOK HAYIRSEVERDİ”

Amcası Hamido’nun bıraktığı yerden siyaseti yürütmeye çalıştığını ifade eden Milletvekili Fendoğlu, Hamit Fendoğlu’nun oldukça hayırsever biri olduğunu ifade etti. Şahsına ait arazileri zamanında İnönü Üniversitesi’ne, et balık kurumuna ve MAKSAN’a bağışladığını belirten Milletvekili Fendoğlu, aile olarak İçişleri Bakanlığı’ndan bir talepleri olacağını söyledi.

“ORAYA AMCAMIN ADINI VERSİNLER İSTİYORUZ”

Konuyu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da ileteceğini kaydeden Fendoğlu, “Amcam Fendoğlu hayır hasenat işlerini çok severmiş. Birçok kuruma karşılıksız yerler bağışlamış. Bağışladığı bu yerler şahsına ait yerler. Şuan ki Malatya Emniyetinin kullandığı bölge trafiği kurmuşlar zamanında yer bulamıyorlarmış. Bunu duyan amcam hemen kendisine ait olan 14 dönümlük o yeri tapusuyla birlikte vermiş. Bizim beklentimiz şudur; oranın adının Şehit Hamit Fendoğlu Bölge Trafik İstasyonu olmasıdır” dedi.

HABER: ÖKKEŞ CERİT  VUSLAT GAZETESİ

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom