Fiziksel etkinlik şenliği başladı

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün beraber yürüttüğü 'Fiziksel Etkinlik Şenliği' Projesi bugün başladı.

Fiziksel etkinlik şenliği başladı
Bölge
Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün beraber yürüttüğü ‘Fiziksel Etkinlik Şenliği’ Projesi bugün başladı.

Projenin ilk gününe Adıyaman Vali Yardımcısı Adem Kaya, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş katıldı. 9-11 Nisan tarihleri arasında Yeni Mahalle Spor Salonunda yapılacak olan şenliğe merkezde bulunan 48 anaokulu ve her okuldan 25 öğrenci olmak üzere 1200 öğrenci katılıyor. Projede, öğrencilerin büyük ve küçük kas gruplarının çalışması, liderlik kurma, sosyalleşme, takım ruhuyla hareket etme, kendine güven duyma, fırlatma, tırmanma, zıplama, koşma, sekme, renk algısı gibi becerilerini geliştirip, bu becerilerini fark etmesini sağlaması amaçlanıyor.

Projeyle ilgili Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, tüm çalışmalarının çocuklar ve çocukların eğitimi için olduğunu söyleyerek böyle projelerde paydaş kurumlarla birlikte ortak çalışmalar yürüterek proje üretmeye devam edeceklerini dile getirdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom