Sağlık Haber Girişi : 15 Ocak 2021 17:15

FÜ Tıp Fakültesi Hastanesi´nde 2 günde bin 492 sağlık çalışanı aşılandı

Elazığ´da korona virüse (Covid-19) karşı yapılmaya başlanan aşı çalışmasında 3 bin kişilik kadrosu bulunan Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi´nde ilk 2 günde bin 492 personele aşı yapıldı.
Analizleri tamamlanan Çin´in CoronaVac aşısına "Acil Kullanım Onayı" verilmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi Elazığ´da da sağlık personellerine aşı yapılmaya devam ediliyor. 256 adet aşı odasının kurulduğu Elazığ´da 3 bin sağlık çalışanı bulunan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´ndeki sağlık çalışanları aşı olmayı sürdürüyor. Şu ana kadar bin 452 sağlık çalışanının aşılandığı hastanede bu rakamın gece saatlerinde 2 bine ulaşmasının hedeflendiği aktarıldı.
Hastane olarak dün aşılama çalışmalarına başladıklarını belirten Hastane Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, "Dün ilk günümüz olması sebebiyle 813 sağlık çalışanımızı aşıladık. Toplamda 3 bin sağlık çalışanımız var. Sağlık çalışanı dediğimiz zaman bunlar temizlik görevlimizden hemşiremize, doktorumuza kadar hepsini kapsamına alıyor. Hastanede görev yapan tüm personelimiz şu anda aşılanıyor. 3 bin personelimizin şu an itibarıyla bin 492´sini aşıladık. Bu gece saat 00.00´a kadar aşılama işlemimiz devam edecek. Bugün 2 binleri bulmayı hedefliyoruz ve bunu yakalarsak yarın bin aşı ile sağlık çalışanlarımızın tamamını aşılamış olacağız" dedi.