Gölbaşı ilçesinde ‘Hocalı Katliamı’ konulu konferans

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Türk Ocakları ve Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciği tarafından 'Tarihte Kara Bir Leke, Hocalı Katliamı' konulu konferans düzenlendi.

Gölbaşı ilçesinde ‘Hocalı Katliamı’ konulu konferans
Bölge
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Türk Ocakları ve Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilciği tarafından ‘Tarihte Kara Bir Leke, Hocalı Katliamı’ konulu konferans düzenlendi.

Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Özdemir, Adıyaman Türk Ocakları Başkanı Gökhan Dursun, Gölbaşı Türk Eğitim-Sen Temsilcisi Mahmut Yetişgen, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Metin Çırakoğlu, Besni Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ballı ve STK temsilcileri katıldı.

Konferansa Malatya İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Salim Cöhce konuşmacı olarak katıldı.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde Hocalı Kasabasında yaşayan Azerilerin 26 Şubat 1992’de Ermeni silahlı güçleri tarafından katledilişini anlatan Prof. Dr. Cöhce, "Burada en önemli husus, millet olarak bu fırsatın oluşmaması için devletimizin ve milletimizin uyanık olmasında fayda var. Aslında Ermeniler tarihin her döneminde güçlü devletlerin himayelerinde ve onlardan aldıkları güç ve destekle bölgede katliamlar yaparak gelmişlerdir. Büyük devletler ise kendi çıkarları doğrultusunda Ermenileri hep kullanmışlardır" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom