Güder borcu açıkladı

Başkan Osman Güder Battalgazi Belediyesinin borcunu açıkladı

Güder borcu  açıkladı Malatya

Başkan Osman Güder Battalgazi Belediyemizin 112,5 milyon lira(112 tirilyon) civarında bir borcunun olduğu söyledi
BATTALGAZİ BELEDİYE MECLİSİ, MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI
Battalgazi Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında yapılan toplantıda, Battalgazi Belediyesi’nin 2018 yılı kesin hesabı görüşülerek oybirliği ile onaylandı.  
 
Battalgazi Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan toplantıda, ilk olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddeleri yapılan görüşmenin ardından oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. İmar ile ilgili gündem maddelerinin ardından Battalgazi Belediyesi 2018 yılı kesin hesabı görüşüldü. Battalgazi Belediyesi’nin 2018 yılı geliri 133.618.309.33 TL, gideri ise 162.665.347.00 TL olarak meclise sunuldu. Yapılan görüşmenin ardından Battalgazi Belediyesi’nin 2018 yılı kesin hesabı oybirliği ile onaylandı.  
 
Battalgazi Belediye Meclisi, daha sonra 1. ve 2. Kat sathi kaplama yapım işi için 6 milyon TL, agrega üretimi muhtelif malzemesi alım işi için 5 milyon TL, yaya kaldırımı, kilit taşı ve taş duvar yapım işi için 5 milyon TL, bitüm ve muhtelif malzeme alım işi için 9 milyon TL kredi kullanılması ve krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmak üzere Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e yetki verilmesi ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. Yapılan görüşmenin ardından gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.
 
Battalgazi Belediye Meclisi, son olarak Güneş Enerji Santrali yapımı için Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e yetki verilmesi konusunu gündem maddesi olarak görüşürken, gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.
 
Battalgazi Belediye Meclisi, Haziran ayı olağan toplantısını 11 Haziran 2019 Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

bekir @DOĞRU SÖZ

03 Mayıs 2019 20:31

DERYA HANIM SİZE KATILIYORUM İSMİ M.KADIOĞLU ESKİ İLÖZEL İDARESİNDEN EMEKLİ OLDU VE O EMEKLİ MAAŞI YETMİYORMUŞ GİBİ TEKRAR ADAMINI BULDU BATTALGAZİ BELEDİYESİNDE GÜRKANIN ŞÖFÖRÜ OLDU BU HAKSIZLIKTIR CİDDİ BİR VAKKA ÇOK GENÇLERİMİZ BOŞTA BÖYLE VAKKALAR YÜZÜNDEN .AYRICA YANİ O ŞÖFÖRDEN BAŞKASI KENDİNE KAZA YAPTIRIR DİYEMİ KORKUYOR SAYIN GÜRKAN

BOZKURT @SEÇİMDEN ÖNCE SEÇİMDEN SONRA

03 Mayıs 2019 10:47

seçimden önce ve sonra da gelen ve giden genel müdürlerin özlük hak ve maaşları açıklansın.giden veriliyor gelen verilmiyor. vatandaş olarak paramızın hakkını soruyoruz

BOZKURT @SEÇİMDEN ÖNCE SEÇİMDEN SONRA

03 Mayıs 2019 10:29

2018de seçimden önce khk ile tasarrufa geçildi ve belediyedeki araçlar toplanacaktı.ancak toplanmadı kulislerde sayın gürkanın araçları seçimde kullanalım hatta her memur bir araçla gelsin ki konvoy büyük görünsün söylentileri vardı . ve o araçlar seçim için kullanildı bir sürü mazot tüketildi.bu masraflarda miletin vergisinden ödendi.şimdi cıkıp bunun hesabını vermek yerine araçlar fazladan alınmış belediye zarar ediyor diyor başkan. madem dürüsttünüz neden o araç ve personeli sırf seçim kazanmak için boşa çalıştırdınız???? İŞİNİZE GELENİ ALIN GELMEYENİ SALLAYIN

Merve Hanıma cevap @Yalan ????

02 Mayıs 2019 23:32

Heryerde borcum yok de sonra günü geçen borç de. Büyükşehir’in günü geçen borcuda 30 milyon. Bu haliyle bile Battalgazi belediyesine kapak olur. Kendi yalanlarında birileri er yada geç rezil olacak.

Derya @Yasi gelen emekli olsun

02 Mayıs 2019 23:06

Tabi borc cikar emekli olmus koyhizmetlerinden şoförü tekrar gurkan onu ise almis sofiru yapmis yillardir calisiyir orda ismide m.k.oglu benim esim issiz sofir yillardir sagda solda sifirluk yapiyir isten cikardilar enekli olmasi zir pirim yatiramiyoruz ama jendi sifiru emekli olmus ise almis gurkan mesayi parasi ile cok yuksek maas almaktadur yere gencler bosta

Merve Yiğit @Algı operasyonu yapmayın !!!

02 Mayıs 2019 21:49

Selahattin Gürkan borcum yok demedi, vadesi geçmiş borcum yok dedi... bu iki ayrımı yapmayı deneyin çalıştırın o beyinlerinizi lütfen... her belediyenin borcu İllaki vardır.. kalkıp büyükşehire ait dünya bir borcu açıkça çatır çatır söyleyen insan kendine ait böyle bir açığı düşünüp hareket etmez miydi ??? Kimsenin kahraman olmaya ne niyeti var, ne de halkın bir kahramana ihtiyacı... bu devran bir şekilde döner ... döner de hakkımız yenmesin yeter !!!

Ali veli @Hhhgjjggg

02 Mayıs 2019 20:56

Hani Battalgazi belediyesinin hiç borcu yoktu kasası para doluydu. Şişirip şişirip piyasa yaptığınız Selahattin Gürkan balonu patlayacak. Olan Malatya’nın beş yılına olacak.

Battalgaziliyiz @HESAP ZAMANI

02 Mayıs 2019 19:46

Hani battalgazi belediyesi türkiyenin tek borçsuz belediyesiydi.nasıl oldu da bir anda 112 trilyon borç cıktı. Yalan yanlış algılar demekki büyükşehir belediyesi koltuğu içinmiş. Millet Dürüstlük bekliyor sizden sayın başkan. Selahattin gürkan bu borcun hesap ve açıklamasını yapmak zorunda. Yoksa büyükşehirde verilen rakamlarda şaibe mı var sorusu kaldı aklımızda. EVET BEYLER BUYRUN HESAB VERMEYE BEKLIYORUZ.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom